Чартер рейслар орқали сўнгги уч кунда Россиядан 800 дан ортиқ ўзбекистонлик қайтарилди
Маълумки, Ўзбекистон Республикаси Президентининг кўрсатмасига мувофиқ хориждаги Ўзбекистон фуқароларини Ватанга олиб келиш учун 25 майдан 7 июнгача 17 та чартер рейсни амалга ошириш белгиланганди.
Бугунгача ушбу рейсларнинг учтаси амалга оширилди. Ушбу рейсларда Россия шаҳарлари – Екатеринбург, Москва ва Санкт-Петербургдаги 830 нафар Ўзбекистон фуқароси ортга қайтарилди.
25 май куни амалга оширилган Тошкент – Екатеринбург – Тошкент рейсида 278 нафар, 26 май куни Тошкент – Москва – Тошкент рейсида 275 нафар ва 27 май куни Тошкент – Санкт-Петербург – Тошкент рейсида 277 нафар ўзбекистонлик Ватанга қайтарилган.
Хориждан қайтган барча фуқаролар аэропортдан карантин марказларига юборилган.
Бугун, 28 май куни Тошкент – Ростов-Дон – Тошкент ҳамда Тошкент – Истанбул – Тошкент йўналишида чартер рейслари амалга оширилади.

За последние три дня на чартерных рейсах более 800 граждан Узбекистана вернулись на родину из России
28.05.2020 13763 Yangiliklar
Известно, что в соответствии с указаниями Президента Республики Узбекистан с 25 мая по 7 июня было запланировано организовать 17 чартерных рейсов для ввоза граждан Узбекистана на родину.
На сегодняшний день три из этих рейсов уже выполнены. На этих рейсах 830 граждан Узбекистана были возвращены из российских городов, как Екатеринбург, Москва и Санкт-Петербург.
Рейсом Ташкент-Екатеринбург-Ташкент 25 мая вернулись в страну 278 человек, рейсом Ташкент-Москва-Ташкент 26 мая 275 человек и рейсом Ташкент-Санкт-Петербург-Ташкент 27 мая 277 человек.
Все граждане, вернувшиеся из-за границы размещаются в карантинные центры из аэропорта.
Сегодня, 28 мая, будут запущены следующие чартерные рейсы Ташкент-Ростов-на-Дону-Ташкент и Ташкент-Стамбул-Ташкент.