Deutsche Bahn транспорт инфратузилмасини ривожлантиришга кўмаклашади
Бугун Ўзбекистон Республикаси транспорт вазирлигида Deutsche Bahn компанияси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Компаниянинг МДҲ бўйича директори Винсент ван Хаутен бошчилигидаги делегация вакиллари билан транспорт вазирнинг биринчи ўринбосари Илхом Махкамов музокаралар олиб борди.
Учрашувда жамоат транспорти соҳасида оператив бошқарув тизимини жорий этиш хусусан, “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ фаолиятини такомиллаштириш, юк ва йўловчи ташувларини ҳамда мамлакатимиз транзит ва логистика потенциалини ривожлантириш масалалари юзасидан фикр алмашилди.
Deutsche Bahn компанияси экспертларини жалб этган ҳолда ҳамкорликнинг бошланғич фазасида ишларни йўлга қўйиш бўйича  лойиҳа офиси ишини ташкил этишга келишиб олинди.
Учрашув якунида Транспорт вазирлиги ва Deutsche Bahn компанияси ўртасида ўзаро ҳамкорлик қилиш бўйича меморандум имзоланди.

Крупный железнодорожный концерн Deutsche Bahn окажет содействие в развитии транспортной инфраструктуры
21.01.2020 12545 Yangiliklar
Сегодня в Министерстве транспорта Республики Узбекистан состоялась встреча с представителями Deutsche Bahn. Первый заместитель министра транспорта Ильхом Махкамов провел переговоры с делегацией компании во главе с Винсентом Ван Хаутеном.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями о внедрении системы оперативного управления в сфере общественного транспорта, в частности, об улучшении деятельности АО «Узбекистон темир йуллари», развитии грузопассажирских перевозок и транзитно-логистического потенциала страны.
Было решено создать проектный офис с привлечением экспертов Deutsche Bahn для реализации первоначальной фазы сотрудничества.
По итогам встречи Министерство транспорта Республики Узбекистан и Deutsche Bahn подписали меморандум о сотрудничестве.