Humo Air авиакомпанияси Фарғона – Сўх – Фарғона йўналишида мунтазам қатновларни йўлга қўйди
Давлатимиз раҳбарининг 2020 йил 8 августда қабул қилинган “2020-2021 йилларда Фарғона вилоятининг Сўх туманини комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори ижроси доирасида Фарғона – Сўх – Фарғона йўналишида мунтазам авиақатновлар йўлга қўйилмоқда.
Жорий йилнинг 12 декабрь кунидан бошлаб “Humo Air” МЧЖ авиакомпанияси Фарғона – Сўх – Фарғона йўналишида дастлабки босқичда ҳафтасига икки маротаба йўловчи ташувлари учун мунтазам парвозларни амалга оширишни бошлайди.
Парвозлар ҳафтанинг душанба ва жума кунлари Фарғона – Сўх йўналишида соат 10:00да ва Сўх – Фарғона йўналишида соат 12:00да бажарилиши режалаштирилган. Авиақатновлар АН-2 самолётларида амалга оширилади. Парвоз давомийлиги 30 дақиқани ташкил этади.
Йўловчилар авиачипталарни Фарғона, Андижон  ва Наманган аэропортлари ҳамда Сўх тумани ҳокимияти биноларида харид қилиш имкониятига эга.

Авиакомпания Humo Air запустила регулярные рейсы по маршруту Фергана – Сух – Фергана
Во исполнение постановления главы нашего государства “О мерах по комплексному социально-экономическому развитию Сухского района Ферганской области в 2020-2021 годах”, принятого 8 августа 2020 года, налаживаются регулярные авиасообщения по маршруту Фергана-Сух – Фергана.
С 12 декабря текущего года авиакомпания ООО “Humo Air ” на начальном этапе начнет выполнять регулярные рейсы по маршруту Фергана – Сух – Фергана для пассажирских перевозок два раза в неделю.
Полеты запланированы на понедельник и пятницу в 10.00 по маршруту Фергана–Сух и в 12.00 по маршруту Сух–Фергана. Авиасообщение осуществляется на самолетах АН-2. Продолжительность полета-30 минут.
Пассажиры имеют возможность приобрести авиабилеты в аэропортах Ферганы, Андижана и Намангана, а также в зданиях хокимията Сухского района.