Махсус поезд рейслари орқали Самара ва Екатеринбургдан икки мингга яқин юртдошимиз олиб келинди
Республика махсус комиссияси Ўзбекистон фуқароларини Россия Федерациясининг Самара вилоятидан, шунингдек, Екатеринбургдан олиб келиш учун “Тошкент–Кинел–Тошкент” ҳамда “Тошкент–Екатеринбург–Тошкент” темир йўл рейсини ташкил этиш тўғрисида қарор қабул қилган эди.
Россия ва Қозоғистон томони билан келишувга биноан, жорий йилнинг 12 сентябрь куни “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ поезди 834 нафар юртдошларимиз билан “Кинел” станциясидан Ўзбекистонга жўнаган эди.
Мазкур поезд бугун эрта тонгда Самарқанд шаҳрига етиб борди. Ушбу рейс орқали олиб келинган барча фуқаролар автобусларда вилоятдаги карантин зоналарига етказилди.
Шунингдек, 847 нафар юртдошларимиз билан 12 сентябрь куни Екатеринбургдан Ўзбекистонга жўнаган поезд ҳам бугун эрта тонгда Тошкент шимолий вокзалига етиб келди. Ушбу рейс орқали олиб келинган барча фуқаролар автобусларда Тошкент вилоятидаги карантин зоналарига етказилди.

Около двух тысяч наших соотечественников были возвращены из Самары и Екатеринбурга специальными поездами
15.09.2020 9255 Yangiliklar
Республиканская специальная комиссия приняла решение об организации железнодорожных рейсов Ташкент-Кинель-Ташкент и Ташкент-Екатеринбург-Ташкент для доставки граждан Узбекистана из Самарской области Российской Федерации, а также из Екатеринбурга.
Согласно договоренности с Россией и Казахстаном, 12 сентября текущего года поезд АО «Узбекистон темир йуллари» с 834 гражданами отправился в Узбекистан со станции «Кинель». Поезд прибыл в город Самарканд сегодня утром. Всех граждан, привезенных данным рейсом, автобусами доставили в карантинные зоны региона.
Также сегодня рано утром в Северный вокзал Ташкента прибыл поезд с города Екатеринбург с 847 соотечественниками. Всех граждан, доставленных данным рейсом, автобусами доставили в карантинные зоны Ташкентской области.