Шаҳарлараро-вилоятлараро йўналишларида ишлаш ҳуқуқини олиш учун  тендер  ўтказилади
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 6 декабрдаги Автомобиль транспортида йўловчи ташиш йўналишлари бўйича очиқ тендерларни электрон тарзда ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида” 738-сон қарори ижросини таъминлаш мақсадидаШаҳарлараро-вилоятлараро йўналишлар бўйича навбатдаги очиқ тендер жорий йилнинг 31 май санасида бўлиб ўтади.
Тендерга жойлаштирилган йўналишлар ҳақида батафсил маълумотларга эга бўлиш, тизимдан фойдаланиш бўйича қўлланмаларни юклаб олиш ҳамда тендерда қатнашиш учун таклифларни тақдим этиш жараёнлари e-tender.uztrans.uz веб-сайти орқали амалга оширилади.
Шунингдек, талабгорлар тендер таклифларини тақдим этиши учун  базавий ҳисоблаш миқдорининг 30 фоизи миқдорида тўловни Ўзбекистон Республикаси Транспорт Вазирлиги ҳисоб рақамига (АТБ “Ипотека банк” Чилонзор бўлими, ҳ/р: 4014108604262773422967279, банк коди 00997, СТИР: 202811527) ўтказишлари лозим.
Тендер таклифларини юбориш учун тўловлар фақатгина ташкилотнинг банк ҳисоб рақамидан пул ўтказиш йўли билан амалга оширилиши керак.

Состоится тендер на получение права работы на междугородно-межрегиональных маршрутах
В целях обеспечения реализации постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан № 738 от 6 декабря 2021 года «О мерах по организации в электронной форме открытых торгов по маршрутам пассажирских перевозок на автомобильном транспорте» Очередной открытый конкурс на межгородско-межрегиональные маршруты состоятся 31 мая текущего года.
Процесс получения подробной информации о маршрутах, выставленных на тендер, загрузки руководств по использованию системы, подачи предложений по участию в тендере осуществляется через сайт e-tender.uztrans.uz.
Также для подачи претендентами тендерных предложений оплата в размере 30 процентов от суммы базового расчета должна быть произведена на расчетный счет Министерства транспорта Республики Узбекистан (Чиланзарский филиал АТБ «Ипотека Банк», д. /r: 4014108604262773422967279, код банка 00997, STIR: 202811527) должен пройти.
Платежи за отправку тендерных предложений должны производиться только по безналичному расчету с расчетного счета организации.