Аҳоли муаммоси ва мурожаатлари ўрганилмоқда
Бухоро вилояти туманларидаги транспорт соҳасида мавжуд муаммоларни ўрганиш, амалга оширилиши лозим бўлган вазифалар билан яқиндан танишиш мақсадида Транспорт вазири ўринбосари Раҳмонбек Усмонов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Бухоро, Қоракўл, Жондор ва Олот туманларига ташриф буюриб, мазкур ҳудудларда яшаётган аҳолининг турмуш тарзи билан яқиндан танишишди ва уларни қийнаб келаётган муаммоларни ўрганишмоқда.
Туманлардаги маҳалла оқсоқоллари ҳамда мутасадди ташкилотлар вакиллари иштирокида маҳаллабай кесимида мавжуд муаммоларни бартараф этиш юзасидан аниқ чора-тадбирлар режаси белгиланмоқда.
“Янги турмуш”, “Човли”, “Деҳқонобод”, “Соинқаровул” МФЙ раислари билан бўлиб ўтган учрашувларда ҳам маҳалла аҳолисини қийнаётган масалалар атрофлича ўрганиб чиқилди.

Изучаются проблемы и обращения населения
С целью изучения проблем в сфере транспорта в районах Бухарской области, подробного ознакомления с перспективными задачами рабочая группа во главе с заместителем министра транспорта Рахмонбека Усманова посетила Бухарский, Каракульский, Жондорский и Алатский районы и знакомятся с условиями жизни и изучают проблем населения.
При участии председателей, активистов махаллей и представителей соответствующих организаций районов определяется конкретный план действий для решения существующих проблем в разрезе махаллей.
Во время встреч с председателями махаллей «Янги турмуш», «Човли», «Дехконобод», «Соинкаровул»  подробно изучаются вопросы, волнующие население.