“ALSTOM” компанияси шаҳар жамоат транспортини ривожлантириш лойиҳаларида иштирок этишга қизиқиш билдирмоқда
26.05.2022 11308 Yangiliklar
Бугун, 26 май куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов Франциянинг юртимиздаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Орелия Бушез хоним ҳамда “ALSTOM” компанияси вакиллари билан учрашди.
Учрашув аввалида Орелия Бушез хоним Ўзбекистон ва Франция ўртасидаги ҳамкорлик алоқаларининг бугунги ҳолатини юқори баҳолади. Давлатимиз раҳбари ташаббуслари билан мамлакатимизнинг ижтимоий ва иқтисодий соҳаларида амалга оширилаётган ислоҳотларнинг суръатини эътироф этган ҳолда ушбу жараёнларда амалга оширилаётган лойиҳаларда бевосита француз компаниялари ҳам иштирок этишга катта қизиқиш билдираётганлигини таъкидлаб ўтди.
Мулоқот чоғида мамлакатимиз шаҳарларида жамоат транспорти тизими ва инфратузилмасини ривожлантириш йўналишида олиб борилаётган ислоҳотлар ҳамда лойиҳалар муҳокама этилди.
“ALSTOM” компанияси вакиллари учрашув давомида шаҳарларда рельсли транспорт тизимини йўлга қўйиш, уларга хизмат кўрсатишни ташкил этиш бўйича амалга оширган лойиҳалари юзасидан тақдимот ўтказди.

Компания "ALSTOM" заинтересована в участии в проектах по развитию городского общественного транспорта
26.05.2022 11290 Yangiliklar
Сегодня, 26 мая, министр транспорта Республики Узбекистан Илхом Махкамов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Франции в нашей стране госпожой Орелией Бушез и представителями компании “ALSTOM”.
В начале встречи госпожа Орелия Бушез высоко оценила нынешнее состояние сотрудничества между Узбекистаном и Францией. Глава нашего государства, признавая темпы реформ, осуществляемых в социальной и экономической сферах нашей страны, отметил, что французские компании заинтересованы в непосредственном участии в проектах, реализуемых в этих процессах.
В ходе беседы были обсуждены проводимые реформы и проекты по развитию системы и инфраструктуры общественного транспорта в городах нашей страны.
В ходе встречи представители компании "ALSTOM" выступили с презентацией о реализуемых проектах по налаживанию и обслуживанию системы рельсового транспорта в городах.