Чегирмалар тўғрисида!
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг «Кексаларни қўллаб-қувватлашнинг давлат тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорига биноан жорий йилнинг ноябрь ойи «Кексалар учун туризм ойлиги» деб эълон қилинди.
Кексаларни давлат томонидан қўллаб-қувватлаш тизимини такомиллаштириш бўйича тасдиқланган чора-тадбирлар дастурига мувофиқ, "Ўзтемирйўлйўловчи" АЖ томонидан 2020 йил 1 ноябрдан 30 ноябргача 60 ёшдан ошган эркаклар ва 55 ёшдан ошган аёллар учун тариф нархидан 10% миқдорида чегирмалар белгиланмоқда. Чегирмалар фақат маҳаллий йўналишдаги барча тоифадаги вагонлар ("Афросиёб" тезюрар электропоездидан ташқари) учун белгиланган.
ИЗОҲ: Қўшимча маълумотни Тошкент шаҳридаги 1005 қисқа телефон рақами, жойлардаги темир йўл кассалари ҳамда маълумотлар бюросидан билиб олишингиз мумкин.

28.10.2020 8847 Yangiliklar
Согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему совершенствованию государственной системы поддержки пожилых людей» ноябрь месяц текущего года объявлен «Месяцем туризма для пожилых людей».
В соответствии с утвержденной программой мер по совершенствованию системы поддержки престарелых людей со стороны государства, АО «O’ztemiryo’lyo’lovchi» с 1 по 30  ноября 2020 года устанавливает  скидки от стоимости тарифа в размере 10% для мужчин старше 60 лет и женщин старше 55 лет на поезда внутригосударственного сообщения (на все категории вагонов кроме высокоскоростного электропоезда «Afrosiyob»).