Франция билан аэронавигация ва авиация хавфсизлиги соҳасида ҳамкорлик ривожлантирилади
Бугун, 17 январь куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Фуқаро авиацияси агентлигида Франция фуқаро авиацияси Бош бошқармаси делегацияси билан учрашув ўтказилди.
Учрашувда Франция ва Ўзбекистон ўртасида фуқаро авиацияси соҳасидаги ўзаро ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди. Учрашув давомида сўнги йилларда мамлакатимиз авиация соҳасини ривожлантириш мақсадида амалга оширилаётган ислоҳотлар тўғрисида фикр алмашилди.
Учрашув якунида томонлар фуқаро авиацияси соҳасининг аэронавигация ва авиация хавфсизлиги соҳасида ҳамкорликни ривожлантиришга келишиб олдилар.

В области аэронавигации и авиационной безопасности будет развиваться сотрудничество с Францией
Сегодня, 17 января, в Агентстве гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией Главного управления гражданской авиации Франции.
В ходе встречи были обсуждены перспективы развития сотрудничества между Францией и Узбекистаном в области гражданской авиации. Также состоялся обмен мнениями о реформах, осуществляемых в последние годы в целях развития авиационной отрасли нашей страны.
По итогам встречи стороны договорились развивать сотрудничество в области аэронавигации и авиационной безопасности в сфере гражданской авиации.