Лицензиатлар ва лицензия талабгорлари диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 24 августдаги “Лицензиялаш ва рухсат бериш тартиб-таомилларини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ-6044-сон Фармонига мувофиқ 2021 йил 1 январдан юкларни автомобиль транспортида шаҳарда ва шаҳар атрофида ташиш ҳамда юкларни автомобиль транспортида шаҳарлараро ташиш фаолият турларини лицензиялаш, шунингдек, автомобиль транспортида йўловчиларни ташиш соҳасидаги 9 та фаолият тури бирлаштириш йўли билан бекор қилинмоқда. Натижада фаолият турлари 15 тадан 6 тага қисқартирилмоқда.
Юқоридагиларни инобатга олиб мазкур Фармоннинг ижросини таъминлаш мақсадида маъмурий регламент асосида яратилган идоралараро интеграллаштирилган электрон лицензиялаш дастурига тегишли ўзгартириш ва қўшимчалар киритилиши муносабати билан ҳафта давомида профилактика ишларини олиб бориш мақсадида заруратга кўра қисқа муддатларда тизимда узилишлар кузатилиши мумкин.

Вниманию лицензиатов и соискателей лицензий!
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 24 августа 2020 года № ПФ-6044 «О мерах по кардинальному совершенствованию лицензионных и разрешительных процедур» с 1 января 2021 года отменяются лицензирование городских, пригородных и междугородных перевозок грузов автомобильным транспортом, а также 9 видов деятельности в сфере пассажирских перевозок автомобильным транспортом путём объединения. В результате количество видов деятельности сокращено с 15 до 6.
Принимая во внимание вышеизложенные, в целях исполнения настоящего Указа, а также, связи с внесением соответствующих изменений и дополнений в Межведомственную интегрированную программу электронного лицензирования, созданную на основании административных регламентов из за проведения профилактических работ в системе могут быть сбои в течение кротчайшего времени.