Мисрнинг "Fly Egypt " авиакомпанияси Ўзбекистонга доимий рейсларни амалга ошириш учун рухсатнома олди
04.02.2021 8900 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати ва Миср Араб Республикаси Ҳукумати ўртасида тузулган Ҳаво қатнови тўғрисидаги Битим асосида Транспорт Вазирлиги ҳузуридаги “Ўзавиация” Агентлиги томонидан “Fly Egypt” авиакомпаниясига Ўзбекистон Республикасига мунтазам равишда авиақатновларни амалга ошириш учун 2021 йил 3 февралда 7-К-сонли рухсатномаси берилди.
Рухсатнома Қоҳира – Тошкент – Қоҳира ва Шарм ал-Шайх – Тошкент – Шарм ал-Шайх йўналишларида парвозлар учун берилди.

Авиакомпания Арабской Республики Египет «Fly Egypt» получила разрешение на выполнение регулярных полетов в Республику Узбекистан
04.02.2021 8864 Yangiliklar
На основании Соглашения между Правительством Республики Узбекистан  и Правительством Арабской Республики Египет о воздушном сообщении, Агентством «Узавиация» при Министерстве Транспорта Республики Узбекистан  выдано авиакомпании «Fly Egypt» Эксплуатационное Разрешение №7-К от 03 февраля 2021 года на выполнение регулярных полетов в Республику Узбекистан.
Разрешение выдано для выполнения полётов по маршрутам Каир Ташкент Каир и Шарм эль Шейх Ташкент Шарм  эль Шейх.