Ўзбекистон ва Вьетнам ўртасида тўғридан-тўғри авиақатновлар йўлга қўйилади
Бугун, 10 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири ўринбосари Абдусамат Мўминов Вьетнамнинг фавқулодда ва мухтор элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) Данг Мин Кхой бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашув ўтказди.
Учрашувда мамлакатларимиз ўртасида савдо иқтисодий алоқаларни ривожлантириш, туризм соҳасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни янги босқичга олиб чиқиш билан боғлиқ жиҳатлар муҳокама этилди.
Хусусан, мамлакатларимиз ўртасида туризмни ривожлантириш, йўловчи ва юк ташувлари ҳажмини ошириш мақсадида икки давлат пойтахтларини боғловчи тўғридан-тўғри авиақатновларни қайта тиклаш билан боғлиқ масалалар атрофлича кўриб чиқилди.
Учрашувда “Vietnam Airlines” авиакомпанияси “Uzbekistan airways” АЖ ва "Uzbekistan airports" АЖ билан тўғридан-тўғри ҳамкорликни йўлга қўйган ҳолда Ханой – Тошкент – Ханой йўналишида мунтазам қатновларни ташкил этиш билан боғлиқ масалани тез орада батафсил муҳокама этишга келишиб олинди.

Между Узбекистаном и Вьетнамом будет налажено прямое авиасообщение
Сегодня, 10 июня, заместитель министра транспорта Республики Узбекистан Абдусамат Муминов провел встречу с представителями делегации во главе с Чрезвычайным и полномочным послом Вьетнама (штаб-квартира находится в Москве) Данг Мин Кхой.
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с развитием торгово-экономических связей между нашими странами, выводом на новый уровень взаимовыгодного сотрудничества в сфере туризма.
В частности, были подробно обсуждены вопросы, связанные с возобновлением прямых авиасообщений между столицами двух государств в целях развития туризма, увеличения объемов пассажирских и грузовых перевозок между нашими странами.
В ходе встречи стороны договорились в ближайшее время подробно обсудить вопрос, связанный с организацией регулярных рейсов по маршруту Ханой–Ташкент–Ханой, установив прямое сотрудничество  авиакомпании “Vietnam Airlines” между АО ”Uzbekistan airways" и АО “Uzbekistan airports”.