Сингапурнинг PSA International компанияси билан транспорт ва логистика соҳасида ҳамкорлик битими имзоланди
17.01.2023 6328 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Сингапурга давлат ташрифи доирасида Транспорт вазири И.Махкамов ва PSA International компанияси бош директори Ван Чи Фо ўртасида музокаралар ўтказилди.
Музокараларда томонлар транспорт ва логистика соҳасида ўзаро манфаатли ҳамкорликни ўрнатиш масалаларини муҳокама этишди ҳамда қуйидаги йўналишларда ҳамкорлик қилишга келишиб олишди.
- рақамли савдо ва логистика платформаси тизимини жорий этиш;
- мамлакатимизда қуруқ портлар ва логистика инфратузилмасини ривожлантириш ҳамда янгиларини биргаликда қуриш;
- транспорт-логистика марказларини қуришда тажриба алмашиш ва ўзбек мутахассисларини ушбу соҳада Сингапурда малакасини ошириш ва бошқалар.
Музокаралар якуни бўйича Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ва PSA International Pte Ltd компанияси ўртасида транспорт ва логистика соҳасида ҳамкорлик битими имзоланди.

Подписано Соглашение о сотрудничестве в области транспорта и логистики с Сингапурской компанией PSA International
17.01.2023 6324 Yangiliklar
В рамках государственного визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Сингапур состоялись переговоры министра транспорта И.Махкамова с генеральным директором компании PSA International Ван Чи Фо.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы установления взаимовыгодного сотрудничества в области транспорта и логистики, достигли договоренности о сотрудничестве по следующим направлениям:
- внедрение платформы цифровой торговли и логистики;
- развитие и совместное строительство новых сухих портов и логистической инфраструктуры в нашей стране;
- обмен опытом в строительстве транспортно-логистических центров и повышение квалификации узбекских специалистов в этой области
в Сингапуре и др.
По итогам переговоров между Министерством транспорта Республики Узбекистан и компанией PSA International Pte Ltd подписано Соглашение о сотрудничестве в области транспорта и логистики.