24.06.2023 7320 Yangiliklar
Жорий йилнинг 23-июн куни Транспорт вазири Илхом Махкамов Қатар давлатининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Ҳасан Ҳамза Асад Муҳаммад Ҳошим билан учрашди.
Учрашувда томонлар икки мамлакат ўртасида мунтазам авиақатновларни йўлга қўйиш масаласини муҳокама этишди. Элчи жаноблари "Qatar Airways" авиакомпанияси Доха – Тошкент – Доха йўналишида авиақатновларни амалга ошириш бўйича компания ички тартибларини ишлаб чиқаётганини маълум қилди.
Томонлар ушбу жараёнлар якунлангач, парвозларни амалга ошириш бўйича мавжуд талаб ва қоидалар юзасидан музокаралар ўтказишга келишиб олди.

Авиакомпания Qatar Airways планирует запустить регулярные рейсы из Дохи в Ташкент
23 июня 2023 года министр транспорта Илхом Махкамов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом государства Катар в Узбекистане Хасаном Хамзой Асадом Мухаммадом Хошимом.
На встрече стороны обсудили вопрос установления регулярного авиасообщения между двумя странами. Господин посол заявил, что авиакомпания Qatar Airways разрабатывает внутренние процедуры для осуществления авиаперевозок по маршруту Доха – Ташкент – Доха.
Как только эти процессы будут завершены, стороны договорились провести переговоры по существующим требованиям и регламентам для осуществления регулярных полетов.