RÖNESANS HOLDING транспорт инфратузилма лойиҳаларида иштирок этишга қизиқиш билдирмоқда
Бугун транспорт вазири Илҳом Махкамов Туркиянинг "RÖNESANS HOLDING " бошқаруви раиси Камил Яникомероғлу билан музокаралар ўтказди.
Учрашувда томонлар турк компаниясининг мамлакатимизда ДХШ асосида йирик инфратузилма лойиҳаларини амалга оширишда иштирок этиш имкониятларини муҳокама этишди.
Камил Яникомероғлу компания Тошкент – Самарқанд тезюрар темир йўлини қуриш лойиҳасида иштирок этишга катта қизиқиш билдираётганини алоҳида таъкидлаб ўтди.
"RÖNESANS HOLDING" Туркиядаги энг йирик қурилиш ва инвестиция компанияларидан бири бўлиб, Голландия, Шветйсария, Германия ва бошқа бир қатор мамлакатларда ўз филиалларига эга.

RÖNESANS HOLDING интересуется к участию в проектах транспортной инфраструктуры
Сегодня министр транспорта Ильхом Махкамов провел переговоры с председателем правления турецкого "RÖNESANS HOLDING" Камилем Яникомероглу.
На встрече стороны обсудили возможности участия турецкой компании в реализации крупных инфраструктурных проектов в нашей стране на основе государственно-частного партнерства.
Яникомероглу особо подчеркнул, что компания проявляет большой интерес к участию в проекте строительства скоростной железной дороги Ташкент - Самарканд.
"RÖNESANS HOLDING" является одной из крупнейших строительных и инвестиционных компаний Турции, имеющей филиалы в Нидерландах, Швейцарии, Германии и ряде других стран.