Самарқанд халқаро аэропорти инфратузилмасини ривожлантириш юзасидан битим имзоланди
Жорий йилнинг 23 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлигида “Air Marakanda” МЧЖ ХК ва “Uzbekistan Airports” АЖ ўртасида “Самарқанд” халқаро аэропортини давлат-хусусий шериклик асосида модернизация қилиш ва бошқариш” лойиҳасининг давлат-хусусий шериклик битимини имзолаш бўйича маросим бўлиб ўтди.
Маросимда Транспорт вазирлиги, “Uzbekistan Airports” АЖ, “Air Marakanda” МЧЖ ХК ва Молия вазирлиги ҳузуридаги Давлат-хусусий шерикликни ривожлантириш агентлигининг раҳбарлари ва бошқалар иштирок этди.
Мазкур битим “Самарқанд” халқаро аэропортида йўловчиларга ва авиаташувчиларга юқори даражада хизмат кўрсатилишини таъминлаш, улар учун барча зарур қулай шарт-шароитларни яратиш, аэропортни бошқариш соҳасида етакчи халқаро компаняларни жалб қилиш мақсадида “Самарқанд” халқаро аэропортини давлат-хусусий шериклик асосида модернизация қилиш ва бошқариш” лойиҳасини амалга ошириш доирасида имзоланди.

Подписано Соглашение о развитии инфраструктуры Международного аэропорта Самарканда
23 сентября в Министерстве транспорта Республики Узбекистан состоялась церемония подписания соглашения о государственно-частном партнерстве между ООО "Air Marakanda" и АО "Uzbekistan Airports" о модернизации и управлении Международным аэропортом Самарканда на основе государственно-частного партнерства.
В церемонии приняли участие руководители Министерства транспорта, ООО "Air Marakanda" и Агентства по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов и другие.
Соглашение подписано в рамках проекта "Модернизация и управление Международным аэропортом Самарканда на основе государственно-частного партнерства" с целью предоставления услуг высокого уровня пассажирам и авиаперевозчикам в Международном аэропорту Самарканда, создания для них всех необходимых благоприятных условий, привлечения ведущих международных компаний в области управления аэропортами.