Халқаро саноат кўргазмаси қатнашчилари билан учрашув
25 апрель куни Тошкент шаҳрида старт олган “ИННОПРОМ. Марказий Осиё” халқаро саноат кўргазмаси доирасида Россиянинг Удмуртия Республикаси ҳукумат раиси ўринбосари Михаил Хомич ҳамда Свердловск вилояти губернаторининг биринчи ўринбосари Алексей Шмыков бошчилигидаги делегация вакиллари Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири ўринбосари Абдусамат Мўминов ҳамда “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ мутасаддилари билан учрашди.
Учрашувда ҳар икки ҳудуднинг йирик илмий ишлаб чиқариш бирлашмалари ва саноат корхоналари вакиллари ҳам иштирок этишди. Тадбирда икки томонлама манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш истиқболлари муҳокама этилди.
Томонлар музокараларда транспорт ва логистика соҳасига инновацион технологияларни жорий этиш йўналишида ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш масалаларини муҳокама этишди.
Учрашув якунида ҳар икки томон вакиллари транспорт-логистика соҳасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорлик алоқаларни ривожлантириш бўйича амалий қадамларни давом эттиришга келишиб олдилар.

Состоялась встреча с участниками Международной промышленной выставки
В рамках международной промышленной выставки «ИННОПРОМ. Средняя Азия», которая стартовала в городе Ташкенте 25 апреля, состоялась встреча заместителя министра транспорта Абдусамата Муминова с делегацией во главе с заместителем Председателя Правительства Удмуртской Республики Михаилом Хомичем и первым заместителем губернатора Свердловской области Алексеем Шмыковым.
В этой встрече также участвовали представители крупнейших научно-производственных объединений и промышленных предприятий с обоих регионов. На мероприятии были обсуждены перспективы расширения взаимовыгодного сотрудничества для обеих сторон.
В ходе переговоров стороны обсудили вопросы развития сотрудничества в сфере внедрения инновационных технологий в области транспорта и логистики.
В ходе встречи обе стороны договорились о продолжении практических шагов по развитию взаимовыгодного сотрудничества в сфере транспорта и логистики.