Тошкент - Андижон - Тошкент: қўшимча йўловчи поезди қатнови бошланди
2020 йил 26 май кунидан бошлаб Тошкент – Андижон – Тошкент йўналишида 62/61-сонли йўловчи поезди ҳаракати қайта тикланди.
Мазкур поезд қатнови Республика махсус комиссияси томонидан тасдиқланган карантин даврида маҳаллий йўналишларда темир йўл қатновларини йўлга қўйишнинг Вақтинчалик тартибига риоя қилган ҳолда амалга оширилмоқда.
Йўловчилар чипталарни электрон тарзда ҳам харид қилишлари мумкин,   фақат поездга чиқишдан олдин йўл варағини тўлдиришлари ва Вақтинчалик ўрнатилган тартибга хамда санитария гигиена қоидаларига қатъий риоя қилишлари талаб қилинади.

Ташкент - Андижан - Ташкент: о введении дополнительных поездов
Начиная с 26 мая 2020 года возобновлено движение пассажирского поезда № 62/61 сообщением Ташкент - Андижан - Ташкент.
Движение  поездов осуществляется в соответствии с Временным порядком организации железнодорожных перевозок на местных направлениях в период карантина, утвержденным Республиканской специальной комиссией.
Пассажиры могут приобрести билеты в железнодорожных билетных кассах, а также в электронном виде. Перед отбытием каждому пассажиру необходимо заполнить маршрутный лист и строго соблюдать установленные правила санитарной гигиены.