Тошкент – Будапешт ўртасида тўғридан-тўғри авиақатновлар йўлга қўйилади
Транспорт вазири ўринбосари Жасурбек Чориев Венгриянинг Ўзбекистондаги фавқулодда ва мухтор элчиси Дьюла Ковач ҳамда мамлакат Ташқи ишлар вазирилги вакили Адриенн Геобел билан учрашди.
Ўзбекистоннинг резидент авиакомпаниялари вакиллари иштирокида бўлиб ўтган учрашувда томонлар Ўзбекистон ва Венгрия пойтахтлари ўртасида тўғридан-тўғри авиақатновларни йўлга қўйиш билан боғлиқ жиҳатларни муҳокама этишди.
Масаланинг техник ва иқтисодий жиҳатларини батафсил муҳокама этган ҳолда якуний тўхтамга келиш мақсадида икки мамлакат ваколатли органлари вакиллари иштирокида яқин орда музокаралар ўтказишга келишиб олинди.

Будет открыто прямое авиасообщение между Ташкентом и Будапештом
Заместитель министра транспорта Жасурбек Чориев встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Венгрии в Узбекистане Дюлой Ковач и представителем МИД страны Адриенн Геобел.
На встрече с представителями авиакомпаний-резидентов Узбекистана стороны обсудили вопросы, связанные с открытием прямого авиасообщения между столицами Узбекистана и Венгрии.
Для окончательного принятия решения и детального обсуждения технических и экономических аспектов вопроса сторонами запланировано проведение переговоров в ближайшее время с участием представителей компетентных органов двух стран.