Транспорт логистикасини ривожлантириш истиқболлари муҳокама этилди
Ўзбекистон транспорт вазири Илҳом Маҳкамов Жанубий Корея - Ўзбекистон бизнес уюшмаси раисининг биринчи ўринбосари Ким Чанг Кеон билан учрашув ўтказди.
Мулоқот чоғида икки мамлакат ўртасида транспорт логистикаси соҳасидаги кенг кўламли ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди. Хусусан, юк авиаташувларини ривожлантириш юзасидан фикр алмашилди.
Ким Чанг Кеон коронавирус пандемияси туфайли авиация соҳаси жиддий қийинчиликларни бошдан кечираётганини таъкидлади. Шу муносабат билан у Ўзбекистон ва Жанубий Корея ўртасида бизнес уюшманинг фаол қўллаб-қуватлови ва ёрдами билан ҳаётга тадбиқ этилаётган йирик лойиҳалар доирасида «Uzbekistan Airways» билан ҳамкорликда юк ташиш лойиҳаларини амалга оширишни таклиф этди.
Ўз навбатида, Илҳом Маҳкамов бизнес уюшма билан ҳамкорликни ривожлантириш, ўзаро муносабатларнинг янги қирраларини жорий этишдан манфаатдорлик билдирди.

Обсуждены перспективы развития транспортной логистики
Министр транспорта Узбекистана Ильхом Махкамов провел встречу с первым заместителем председателя Бизнес - Ассоциации Южная Корея-Узбекистан Ким Чанг Кеоном.
В ходе диалога были обсуждены перспективы широкомасштабного сотрудничества двух стран в области транспортной логистики. В частности, состоялся обмен мнениями по развитию грузовых авиаперевозок.
Ким Чанг Кеон отметил, что авиационная отрасль испытывает серьезные трудности из-за пандемии коронавируса. В этой связи он предложил совместно с «Uzbekistan Airways» реализовать грузоперевозки между Узбекистаном и Южной Кореей в рамках крупных проектов, реализуемых при активной поддержке и содействии бизнес-сообщества.
В свою очередь, Ильхом Махкамов выразил заинтересованность в развитии сотрудничества с бизнес-ассоциацией, внедрении новых аспектов взаимодействия.