“Транспорт соҳасида инновацион технологиялар ҳафталиги” бўлиб ўтмоқда
Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлигида “Транспорт соҳасида инновацион технологиялар ҳафталиги” бўлиб ўтмоқда.
Мазкур тадбирда Транспорт вазирлиги, Автомобиль йўллари қўмитаси, “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ, “Uzbekistan Airways” АЖ, “Uzbekistan Airports” АЖ, Тошкент давлат транспорт университети, “Автомобиль йўллари илмий-тадқиқот институти” УК, “АТТО” МЧЖ, “Ўзавтотранстехника” илмий-ишлаб чиқариш маркази инновацион ғоя ва ишланмалари, инновацион маҳсулотлар ҳамда драйвер лойиҳалари билан иштирок этмоқда.
Ҳафталикни инновацион ривожланиш вазири ўринбосари Шахло Турдикулова ва Транспорт вазири ўринбосари Абдусамат Мўминов очиб берди.
Тадибирда соҳа мутахассислари томонидан мамлакатимиз транспорт тармоқларида жорий этилаётган инновацион лойиҳалар, транспорт тизимида қўлланилаётган рақамли технологиялар тўғрисида тақдимотлар ўтказилмоқда.
Қолаверса, мазкур ҳафталик доирасида ташкил этилган кўргазмада транспорт соҳасидаги инновацион ғоялар, ишланмалар ва технологиялар тўғрисида батафсил маълумотга эга бўлиш мумкин.

Проводится «Неделя инновационных технологий в транспортной сфере»
В Министерстве инновационного развития Республики Узбекистан проходит «Неделя инновационных технологий в транспортной сфере».
На мероприятии были представлены инновационные идеи и разработки Министерства транспорта, Комитета автомобильных дорог, АО “Узбекистон темир йуллари”, АО “Uzbekistan Airways”, АО “Uzbekistan Airports”, Ташкентского государственного транспортного университета, УК “Научно-исследовательский институт автомобильных дорог”, ООО “АТТО”, научно-производственного центра “Узавтотранстехника» участвуют в инновационных продуктах и проектах.
Открывали неделю заместитель министра инновационного развития Шахло Турдикулова и заместитель министра транспорта Абдусамат Муминов.
На мероприятии проводятся презентации специалистами сферы инновационных проектов, внедряемых в транспортных сетях страны, цифровых технологий, применяемых в транспортной системе.
Кроме того, на выставке, организованной в рамках данной недели, можно получить подробную информацию об инновационных идеях, разработках и технологиях в сфере транспорта.