Транспорт вазири Қирғизистон элчиси билан учрашди
Бугун, 22 июль куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов Қирғиз Республикасининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Муса Жаманбаев билан учрашди.
Учрашувда томонлар мамлакатларимиз ўртасидаги транспорт-коммуникация алоқаларини ривожлантириш билан боғлиқ масалаларни муҳокама этишди.
Хусусан, ҳар икки томон вакиллари Чўлпонотада бўлиб ўтган Марказий Осиё давлат раҳбарларининг Маслаҳат учрашувида илгари сурилган таклифларни рўёбга чиқариш, ушбу йўналишда биргаликдаги саъй-ҳаракатларни амалга ошириш бўйича фикр алмашди.
Шунингдек, учрашувда мамлакатларимиз шаҳарларини бир-бири билан боғловчи янги йўналишларда темир йўл ва автобус қатновларини ташкил этиш билан боғлиқ жиҳатлар муҳокама этилди.

Будут развиваться транспортно-коммуникационные связи с Кыргызстаном
Сегодня, 22 июля, министр транспорта Республики Узбекистан Ильхом Махкамов встретился с Чрезвычайным и полномочным послом Кыргызской Республики в нашей стране Мусой Жаманбаевым.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с развитием транспортно-коммуникационных связей между нашими странами.
В частности, представители обеих сторон обменялись мнениями по реализации предложений, выдвинутых на консультативной встрече глав государств Центральной Азии 21 июля текущего года в Чолпоноте, реализации совместных усилий в этом направлении.
Также на встрече были обсуждены вопросы, связанные с организацией железнодорожного и автобусного сообщения по новым маршрутам, связывающим города наших стран.
В завершение встречи стороны договорились активизировать совместные усилия по дальнейшему развитию сотрудничества по обсуждаемым направлениям.