03.02.2020 11417 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси Президентининг буйруғига биноан ташкил этилган ҳукумат комиссиясининг қарорига кўра,  Uzbekistan Airways авиакомпанияси жорий йилнинг 4 - 5 февраль кунлари қуйидаги йўналишларда чартер рейсларини амалга оширади:
Пекин - Тошкент (иккита рейс) - авиабилетлар ўртача тарифдан паст;
Ухань - Тошкент (битта рейс) - тўловсиз парвоз.
Ушбу рейсларга чипталарни сотиб олиш учун сиз Ўзбекистон Республикасининг Пекиндаги элчихонаси ва Uzbekistan Airways авиакомпаниясининг ваколатхонасига қуйидаги рақамлар орқали мурожаат қилишингиз керак:
Элчихонанинг консуллик бўлими:
Азиз Хилватов +86 138 1120 4471
Бобур Яҳёев +86 135 1102 4242
Элчихона вакиллари:
Нуриддин Убайдуллайев +86 139 10 85 7245
Нодир Нурматов +86 158 1047 7270
Шуҳрат Умиров +86 139 1175 4476
Рустам Назаров +86 138 0122 1452
Акмалхон Олимхонов +86 185 0017 0040
Мансур Ибрагимов +86 135 5220 7848
Сардор Сирожов +86 186 1812 9040
Аваз Камалов +86 178 1070 2707
Uzbekistan Airways авиакомпанияси ваколатхонаси:
Тробов Мурод +86 184 0196 9633
Алексей +86 186 0195 8683
Ушбу рейслар Хитойда коронавирус инфекциясининг авж олиши муносабати билан амалга оширилмоқда.  Ҳар бир самолётда тиббиёт ходимлари ва вирусология соҳасидаги мутахассислар,  замонавий диагностика асбоблари,  шахсий ҳимоя воситалари ва зарур тиббий препаратлар билан жиҳозланган.  Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги билан биргаликда парвозларда хавфсизлик чоралари кучайтирилди.
Ушбу рейсларнинг йўловчилари етиб келганидан кейин вақтинча яшаш марказига юборилади.  Шу муносабат билан сиздан Тошкент шаҳридаги аэропортда йўловчилар билан учрашмаслигингизни сўраймиз.  Келиш вақти кейинроқ эълон қилинади.
Йўловчиларнинг вақтинча турар жой марказида бўлишига оид савол учун Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги Санитария-эпидемиология фаровонлиги агентлигининг бош офисига қуйидаги телефон орқали мурожаат қилишингиз мумкин: +998 (71) 276-49-66

Uzbekistan Airways выполнит чартерные рейсы в Пекин и Ухань
По решению правительственной комиссии, созданной по распоряжению Президента Республики Узбекистан, авиакомпания Uzbekistan Airways в период с 4 по 5 февраля текущего года выполнит чартерные рейсы по следующим маршрутам:
• Пекин-Ташкент (два рейса) - стоимость авиабилета ниже среднего тарифа;
• Ухань-Ташкент (один рейс) - без оплаты за пролёт.
По вопросам приобретения билетов на данные рейсы необходимо обратиться в Посольство Республики Узбекистан в г. Пекин и представительство авиакомпании Uzbekistan Airways по следующим номерам:
Консульский отдел Посольства:
Азиз Хилватов +86 138 1120 4471
Бобур Яхяев +86 135 1102 4242
Представители Посольства:
Нуриддин Убайдуллаев +86 139 10 85 7245
Нодир Нурматов +86 158 1047 7270
Шухрат Умиров +86 139 1175 4476
Рустам Назаров +86 138 0122 1452
Акмалхон Олимхонов +86 185 0017 0040
Мансур Ибрагимов +86 135 5220 7848
Сардор Сирожов +86 186 1812 9040
Аваз Камалов +86 178 1070 2707
Представительство авиакомпании Uzbekistan Airways:
Тробов Мурод +86 184 0196 9633
Алексей +86 186 0195 8683
Данные рейсы осуществляются в связи с обострением коронавирусной инфекцией на территории Китая. На каждом самолете находятся медицинские работники и специалисты в области вирусологии с современными средствами диагностики, индивидуальной защиты, а также необходимыми медицинскими препаратами. Совместно с Министерством здравоохранения Республики Узбекистан на рейсах введены повышенные меры безопасности.
Пассажиры данных рейсов по прилёту будут отправлены в пункт временного размещения. В связи с этим, просим не встречать пассажиров в аэропорту города Ташкента. О времени прилёта будет сообщено дополнительно.
По вопросам пребывания пассажиров в пункте временного размещения обращаться в штаб Агентства по санитарно-эпидемиологическому благополучию при Министерстве здравоохранения Республики Узбекистан по телефону: +998 (71) 276-49-66