Йўловчиларга эълон ва эслатма!
Яқинлашиб келаётган Наврўз байрами муносабати билан, йўловчилар учун қўшимча қулайликлар яратиш мақсадида, жорий йил 19–26-март кунлари Тошкент – Самарқанд – Тошкент йўналиши бўйича қўшимча юқори тезликда ҳаракатланувчи "Афросиёб" поезди қўйилади.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 20 декабрдаги “2022 йилда расмий саналарни нишонлаш даврида қўшимча ишланмайдиган кунларни белгилаш ва дам олиш кунларини кўчириш тўғрисида”ги ПФ-35-сонли Фармонига мувофиқ мамлакатимизда ички йўналишлардаги йўловчи пойездлари 2021 йилнинг 31 декабр - 2022 йил 4 январь, 2022 йил 21-23 март ва 2022 йил 1-2 сентябрь кунларида қуйидаги тариф қисмидан киритилган байрам чегирмалар мавжуд:
- Нафақахўрлар, ногиронлар, 1941-1945 йил уруш қатнашчилари ва уларга тенглаштирилган фуқароларга чиптанинг тариф қисмидан – 50%;
- Олий ўқув юртларининг талабалари, мактаб ўқувчилари, коллеж ва лицей талабалари, ИИВ, МВ, ДХХ, ДСҚ, ДБҚ махсус таълим муассасалари талабаларига чиптанинг тариф қисмидан – 15%;
- Оилавий бўлиб поездга чиқса (икки ёки ундан ортиқ киши – эри ва рафиқаси, эри ёки рафиқаси ва 18 ёшгача бўлган фарзандлари, отаси ёки 18 ёшга тўлмаган боласи бўлган она) (никоҳ гувоҳномаси ва қариндошликни белгиловчи ҳужжатлар нусхаси тақдим этилган ҳолда) чиптанинг тариф қисмидан – 15%;
- Бир жамоа, гуруҳ бўлиб поездга чиқса (4 кишидан ортиқ - йўриқнома асосида) чиптанинг тариф қисмидан – 15%;
- "Афросиёб" тезюрар электропоездларида барча тоифадаги йўловчиларга чиптанинг тариф қисмидан - 10%.
ИЗОҲ: Имтиёзли бўлган чипталарни фақат темирйўл кассаларида харид қилишингиз мумкин. Электрон чипталарда белгиланган чегирмалар расмийлаштирилмайди.
Қўшимча маълумотни Тошкент шаҳридаги 1005 қисқа телефон рақами, жойлардаги темир йўл кассалари ҳамда маълумотлар бюросидан билиб олишингиз мумкин.

Объявление и напоминание для пассажиров!
В период предстоящих праздничных дней приуроченных к Наврузу, 19-26 марта текущего года, назначается дополнительный рейс высокоскоростного поезда «Afrosiyob» сообщением Ташкент – Самарканд – Ташкент.
Напоминаем, что согласно Указа Президента Республики Узбекистан УП-35 от 20 декабря 2021 года «Об установлении дополнительных нерабочих дней в период празднования официальных дат и переносе выходных дней в 2022 году» АО «Узбекистон темир йуллари» объявляет о введении скидок от тарифа на пассажирские поезда внутригосударственного сообщения с 31 декабря 2021 года - 4 января 2022 года, 21-23 марта 2022 года и 1-2 сентября 2022 года:
– пенсионерам, инвалидам, участникам войны 1941-1945 годов и лицам приравненных к ним – 50%;
– студентам вузов, школьникам, учащихся колледжей и лицеев, слушателей специальных учебных заведений системы МВД, МО, СГБ, ГНК, ГТК РУз (при предоставлении удостоверений и студенческих билетов) – 15%;
– семья (2 и более человек – муж и жена; муж, жена и их дети до 18-ти лет; отец или мать с детьми до 18-ти лет) (при наличии свидетельство о браке; приложить копии к отчётам) – 15%;
– коллективам (при наличии заявки 4 и более человек) – 15%;
– на высокоскоростные поезда «Afrosiyob» всем категориям пассажиров – 10%
ПРИМЕЧАНИЕ: Данные скидки предоставляются исключительно при оформлении билетов в железнодорожных кассах. Оформление электронных билетов с учётом вышеуказанных скидок технически пока не предусмотрено.
Дополнительную информацию можно узнать по короткому телефонному номеру 1005 (столичного справочного бюро), а также по номерам региональных справочных телефонов