Транспорт вазирлиги лойиҳа бошқариш гуруҳига ишга қабул эълон қилади
Транспорт вазирлиги ва Бирлашган Миллатлар Ташкилоти Тараққиёт дастури ўртасидаги “Тошкент – Кам углеродли транспортга инвестициялар жалб этишни жадаллаштириш” лойиҳасини бошқариш гуруҳига қуйида келтирилган лавозимларга ишга қабул эълон қилинади.
Лавозим:
1. Лойиҳа бош техник маслаҳатчиси
2. Харидлар бўйича мутахассис
3. Шаҳарларни режалаштириш бўйича мутахассис
4. Жамоат транспорти бўйича мутахассис
5. Гендер тенглик масалалари бўйича мутахассис
Лойиҳа 6 йилга мўлжалланган (2022-2027 йиллар)
Ойлик маош 10 млн сўмни ташкил этади.
Лойиҳа гуруҳининг асосий вазифалари:
электр транспорт воситаларини ривожлантириш миллий стартегияси ва йўл харитасини ишлаб чиқиш;
яшил шаҳар транспорт коридорини жорий этиш ва ундан фойдаланишни жадаллаштириш ҳамда шаҳарларда экологик муҳитни яхшилаш бўйича миллий ва маҳаллий стратегияларини ишлаб чиқиш;
яшил шаҳар транспорт коридори ва электр транспорт воситалари бўйича меъёрий ҳужжат ва стандартларни такомиллаштириш юзасидан таклифлар ишлаб чиқиш;
жамоат транспортида электр транспорт воситаларидан (электробус) кенг фойдаланишни жорий этиш орқали экологияни яхшилашга кўмаклашиш;
Тошкент шаҳрида автобуслар учун ажратилган йўлак “БРТ” пилот лойиҳасини амалга ошириш.
Номзодларга қўйилган талаблар:
Маълумоти:
Шаҳарсозлик, автомобилсозлик, ер усти транспорти эксплуатацияси, транспорт ва логистика, бизнес бошқаруви, молия ва иқтисод, экология ва соҳага оид бошқа йўналишлар бўйича камида бакалавр даражаси (магистратура ва докторлик даражаси қўллаб-қувватланади).
Тажрибаси:
Номзодлар камида 3 йил иш стажига эга бўлиши керак (давлат бошқаруви ва халқаро ташкилотларда иш тажрибаси қўллаб-қувватланади).
Билим ва малакалари:
Инглиз ва рус тилларида эркин сўзлаша ва ёза олиш, хорижий материалларни таҳлил қилиш;
Эркин компютер фойдаланувчиси (МС Wоrd, PowerPoint, Excel ва бошқа) кучли таҳлилий қобилият;
таҳлилий хисоботларни ва таклифларни тайёрлай олиш;
яхши мулоқот қобилиятлари.
Бошқа талаблар:
Қисқа муддатли хорижий хизмат сафарларига тайёр бўлиш;
Турли топшириқлар (Multi-tasking) билан ишлай олиши;
Топшириқларни ўз вақтида ва сифатли бажариш.
Номзодлар ўзлари ҳақидаги маълумотларни 2022 йилнинг 11 июл санасига қадар n.xudayberdiyev@mintrans.uz электрон манзилига юборишлари сўралади.

Минтранс объявляет набор в команду управления проектом
Объявляется набор на следующие должности в руководящую группу проекта между Министерством транспорта и Программой развития ООН «Ташкент – Ускорение привлечения инвестиций в низкоуглеродный транспорт».
Должность:
1. Главный технический консультант проекта
2. Специалист по закупкам
3. Специалист по городскому планированию
4. Специалист по общественному транспорту
5. Специалист по гендерному равенству
Проект рассчитан на 6 лет (2022-2027)
Ежемесячная заработная плата составляет 10 миллионов сумов.
Информация:
По крайней мере, степень бакалавра в области городского планирования, автомобилестроения, операций наземного транспорта, транспорта и логистики, делового администрирования, финансов и экономики, наук об окружающей среде и других смежных областях (степени магистра и доктора приветствуются).
Опыт:
Кандидаты должны иметь опыт работы не менее 3 лет (опыт работы в органах государственного управления и международных организациях приветствуется).
Кандидатам предлагается направить информацию о себе на электронный адрес n.khudayberdiyev@mintrans.uz до 11 июля 2022 года.
11-15 июля 2022 года будет проведено собеседование с кандидатами, соответствующими требованиям должности.