“AD Ports Group” компанияси  вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов ҳамда “AD Ports Group” компанияси  Бош директори Муҳаммад Аш-Шамиси ўртасида бўлиб ўтган учрашувда логистика соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантириш масалалари муҳокама этилди.
Учрашувда мамлакатимиз транзит салоҳиятни ривожлантириш борасида олиб борилаётган ислоҳотлар, ушбу йўналишдаги амалий саъй-ҳаракатларнинг натижалари тўғрисида хорижий компания вакилларига батафсил маълумот берилди.
Хусусан, Афғонистон ҳудуди орқали Покистонга юк ташувлари бошлангани ҳамда ушбу мамлакат ҳудуди орқали Эронга ҳам юк ташувларини ташкил этиш юзасидан ишлар олиб борилаётганлиги таъкидлаб ўтилди.
Учрашувда Муҳаммад Аш-Шамиси Ўзбекистоннинг географик жиҳатдан Марказий Осиёнинг стратегик нуқтасида жойлашганлигини инобатга олган ҳолда “AD Ports Group” компанияси логистика соҳасида ўзаро манфаатли ҳамкорликни ривожлантиришга тайёрлигини маълум қилди.

Состоялась встреча с представителями компании “AD Ports Group"
На встрече между министром транспорта Республики Узбекистан Ильхомом Махкамовым и генеральным директором компании “AD Ports Group” Мухаммедом Аш-Шамиси обсуждались вопросы развития сотрудничества в сфере логистики.
На встрече представители зарубежных компаний были подробно проинформированы о проводимых в нашей стране реформах по развитию транзитного потенциала, результатах практических усилий в этом направлении.
В частности, было отмечено, что начаты грузоперевозки через территорию Афганистана в Пакистан, а также ведется работа по организации грузоперевозок через территорию этой страны в Иран.
В ходе встречи Мухаммед Аш-Шамиси отметил, что, учитывая географическое расположение Узбекистана в стратегической точке Центральной Азии, компания “AD Ports Group” готова развивать взаимовыгодное сотрудничество в сфере логистики.