«Афросиёб» поезди Каттақўрғонда тўхтаб ўтишни бошлади
2025 йил 10 февраль кунидан 768/767-сонли “Тошкент – Бухоро – Тошкент” йўналишидаги юқори тезликдаги «Афросиёб» электропоезди Каттақўрғон пунктига тўхтаб ўтишини бошлади.
Бу бўйича вазифа давлатимиз раҳбарининг 2024 йил 29 ноябрдаги “Самарқанд вилоятида инвестиция ва тадбиркорлик муҳитини янада ривожлантириш ҳамда аҳоли турмуш даражасини яхшилаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори билан тасдиқланган “Самарқанд вилоятининг туман (шаҳар)ларини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар дастури”да белгилаб қўйилган.

Поезд «Afrosiyob» начал совершать остановку на станции в Каттакургане
С 10 февраля 2025 года высокоскоростной электропоезд «Afrosiyob» № 768/767 сообщением "Ташкент – Бухара – Ташкент" начал совершать остановку в пункте Каттакурган.
Данная задача определена в "Программе дополнительных мер по социально-экономическому развитию районов (городов) Самаркандской области," утвержденной постановлением главы нашего государства "О мерах по дальнейшему развитию инвестиционного и предпринимательского климата, а также повышению уровня жизни населения в Самаркандской области" от 29 ноября 2024 года.