Автомобиль йўллари қўмитасига янги раис тайинланди
Ўзбекистон Республикаси Президентнинг тегишли қарори билан Турсунов Жамшид Юнусович Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Автомобил йўллари қўмитаси раиси вазифасини бажарувчи этиб тайинланди.
Жамшид Турсунов 1979 йилнинг 22 февралида Бухоро туманида туғилган. Миллати – ўзбек. Оилали. Маълумоти – олий, 2000 йилда Тошкент молия институтини, 2003 йилда Ўзбекистон Республикаси Банк-молия Академиясини тамомлаган.
Меҳнат фаолиятини 2000 йилда Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Молия департаменти молиявий таъминлаш ва назорат қилиш бўлими етакчи иқтисодчиси лавозимида бошлаган.
2021 йилда Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Автомобилm йўллари қўмитаси раисининг ўринбосари лавозимида ишлаган. Тайинловга қадар Бухоро вилояти ҳокимининг биринчи ўринбосари лавозимида фаолият юритиб келаётган эди.

Назначен новый председатель Комитета по автомобильным дорогам
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 13 июля 2023 года Жамшид Юнусович Турсунов назначен исполняющим обязанности председателя Комитета автомобильных дорог при Министерстве транспорта.
Жамшид Турсунов родился 22 февраля 1979 года в Бухарском районе. По национальности – узбек. В 2000 году окончил Ташкентский финансовый институт, в 2003 году Банковско-финансовую академию Республики Узбекистан.
Трудовую деятельность начал в 2000 году в должности ведущего экономиста отдела финансового обеспечения и контроля Финансового департамента Центрального банка Республики Узбекистан.
В 2021 году занимал должность заместителя председателя Комитета по автомобильным дорогам при Министерстве транспорта Республики Узбекистан. До назначения осуществлял свою деятельность в должности первого заместителя хокима Бухарской области.