Бўстонлиқ – Тошкент – Бўстонлиқ  оралиғида йўналишли автобус қатнови йўлга қўйилди
Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ тумани ҳамда пойтахтимиз аҳолисига қулайлик яратиш мақсадида Тошкент шаҳри “Машинасозлар метро бекати” – Бўстонлиқ “Юсуфхона қўрғони” йўналишида янги автобус қатнови йўлга қўйилди.
Мазкур йўналишда қатновнинг ташкил этилиши билан дам олиш кунлари тоғ ёнбағрида мароқли ҳордиқ чиқариш истагида бўлган пойтахтимиз аҳолиси учун Бўстонлиқ туманига қулай шароитда бориб келиш имконияти яратилди.
Мазкур автобус йўналишининг масофаси бир томонга сал кам 83 км.ни ташкил этади. Автобуслар ушбу масофани 1 соат 35 дақиқада босиб ўтади.  Ушбу йўналишга Тошкент вилояти Қибрай туманига қарашли “Тошкент вилояти шаҳарлараро йўловчи ташиш автосаройи” МЧЖ томонидан замонавий, барча қулайликларга эга бўлган YUTONG автобусларида йўловчиларга хизмат кўрсатилади.
Ҳаракатланиш жадвалига мувофиқ бир кунда 18 та қатнов амалга оширилади. Ҳар куни соат 6-00 да илк автобус “Машинасозлар метро бекати”дан йўналишга чиқади. Кун давомидаги охирги автобус қатнови “Юсуфхона қўрғони” дан соат 20-55 Тошкент шаҳри томон йўлга чиқади.
Ушбу йўналишда йўлкира ҳақи 10 000 (ўн минг) сўм этиб белгиланган.
Мазкур йўналишдаги автобус қатнови Ўзбекистон Республикаси Бош вазири томонидан  “Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ туманини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш, тумандаги мавжуд муаммоларни бартараф этишни жадаллаштириш чоралари тўғрисида” ўтказилган йиғилишда Транспорт вазирлигига юклатилган вазифалар ижросини таъминлаш доирасида ташкил этилди.

Запущено автобусное сообщение Бостанлык - Ташкент - Бостанлык
В целях создания удобства для населения Бостанлыкского района столичной области и города Ташкента запущено новое автобусное сообщение по маршруту станция метро «Машинасозлар» - Бостанлык «поселок Юсуфхана».
Благодаря организации данного маршрута жители столицы, желающие провести выходные на склонах гор, имеют возможность посетить Бостанлыкский район в комфортных условиях.
Расстояние этого автобусного маршрута чуть менее 83 км в одну сторону. Автобусы преодолевают это расстояние за 1 час 35 минут. Этот маршрут обслуживают современные, хорошо оборудованные автобусы YUTONG ООО «Междугородный пассажирский автобусный парк Ташкентской области» Кибрайского района Ташкентской области.
По расписанию в день осуществляется 18 рейсов. Ежедневно в 6:00 утра от станции метро «Машинасозлар» отправляется первый автобус. Последний автобус дня отправляется из поселка Юсуфхана в Ташкент в 20-55 вечера.
Стоимость проезда по данному маршруту составляет 10 000 (десять тысяч) сумов.
Автобусное сообщение было организовано в рамках обеспечения исполнения задач, поставленных перед Министерством транспорта Премьер-министром Республики Узбекистан по итогам совещания «По социально-экономическому развитию Бостанлыкского района Ташкентской области, а также, мер по ускоренному устранению существующих проблем в районе».