Бухорода карантинда бўлган 121 нафар ватандошларимиз ўз уйига кузатилди
Махсус чартер рейслар билан хориж давлатларидан Бухоро вилоятига олиб келиниб,  вилоят Кардиология шифохонаси ҳамда "Жўйзар" санаторийсида карантинга жойлаштирилган 121 нафар ҳамюртларимиз 14 кунлик карантин муддатини ўтаб бўлгандан сўнг, Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги томонидан махсус ташкиллаштирилган поездда ўз яшаб турган ҳудудларига жўнаб кетишлари учун  Когон темир вокзалига кузатилди.
Ҳамюртларимиз 14 кунлик карантин муддати тугагач, ўтказилган тиббий диагностик таҳлиллар натижасида тождор вирус инфекциясига чалинмаганлигини тасдиқланди.
Улар Бухоро вилоят транспорт бошқармаси томонидан ташкил этилган, махсус дезинфекцияланган автобусларда вилоят ИИБ ЙҲХБ инспекторлари назоратида Когон темир йўл вокзалига олиб бориб қўйилди.

После завершения карантинного срока 121 граждан, находившийся в карантине в Бухаре, были проведены домой
21.04.2020 5315 Yangiliklar
121 граждан Узбекистана, доставленные в Бухарскую область специальными чартерными рейсами и помещенные на карантин в областную кардиологическую больницу и санаторий «Джойзар», после 14-дневного карантинного периода отправились на железнодорожный вокзал города Кагана, для отправления домой поездом специально организованным Министерством транспорта Республики Узбекистан.
По итогам 14-дневного карантинного периода были проведены необходимые медицинские диагностические тесты и по результатам подтвердилось что наши соотечественники не были заражены коронавирусной инфекцией. Соотечественников доставили на железнодорожный вокзал Кагана на специально продезинфицированных автобусах, организованных Бухарским областным транспортным управлением под надзором инспекторов областного УБДД.