China Energy Engineering Corporation транспорт инфратузилмаси лойиҳаларида иштирок этмоқчи
Бугун Транспорт вазири Илхом Махкамов “China Energy Engineering Corporation” компанияси бошқарув раиси Сун Хайлян бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашув ўтказди. Учрашувда томонлар ўзаро ҳамкорликда транспорт инфратузилмаси лойиҳаларини амалга ошириш масалаларини муҳокама этди.
Компания раҳбари Сун Хайлян мамлакатимизда барча соҳаларда бўлгани каби транспорт ва йўл хўжалиги соҳасида сўнгги йилларда амалга оширилаётган ислоҳотларга юқори баҳо берди. Компания ўзининг илғор тажрибасидан келиб чиққан ҳолда мамлакатимизда ушбу соҳаларда давлат-хусусий шериклик асосида амалга оширилаётган лойиҳаларда иштирок этиш ниятида эканлигини маълум қилди.
Шунингдек, компания раҳбари транспорт ва йўл хўжалиги соҳасида фаолият юритаётган ходимлар малакасини ошириш мақсадида ўзаро ҳамкорликда қўшма лойиҳаларни амалга ошириш зарурлигини, бу ҳар икки томон учун бирдек манфаатли бўлишини таъкидлаб ўтди.
Учрашув давомида хорижий меҳмонларга транспорт ва йўл хўжалиги соҳасида амалга оширилаётган инвестицион лойиҳалар ҳақида батафсил маълумотлар берилиб, тақдимотлар ўтказилди. Учрашув якунида томонлар ўзаро ҳамкорликда қўшма лойиҳаларни амалга оширишни жадаллаштириш мақсадида алоҳида ишчи гуруҳ тузишга келишиб олди.

China Energy Engineering Corporation намерена участвовать в проектах транспортной инфраструктуры
Сегодня министр транспорта Илхом Махкамов провел встречу с представителями делегации компании «China Energy Engineering Corporation» во главе с председателем правления Сун Хайлян. В ходе диалога стороны обсудили вопросы реализации совместных проектов транспортной инфраструктуры.
Глава компании Сун Хайлян высоко оценил проводимые в последние годы реформы во всех отраслях нашей страны, в том чиле в сфере транспорта и дорожного хозяйства. Компания, исходя из своего передового опыта, заявила о намерении участвовать в проектах, реализуемых в нашей стране на основе государственно-частного партнерства в данных областях.
Руководитель компании также отметил необходимость реализации во взаимодействии совместных проектов по повышению квалификации сотрудников, работающих в сфере транспорта и дорожного хозяйства, что является взаимовыгодным для обеих сторон.
В ходе встречи иностранным гостям была представлена подробная информация об инвестиционных проектах, реализуемых в сфере транспорта и дорожного хозяйства, проведены презентации. По итогам встречи стороны договорились создать отдельную рабочую группу для ускорения реализации совместных проектов.