«Elsewedy Electric» компанияси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
Бугун Ўзбекистон Республикаси транспорт вазирлигида Мисрнинг «Elsewedy Electric» компанияси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Компания президенти Аҳмад Ал-Сувейди транспорт вазири Элёр Ғаниев билан бўлиб ўтган музокараларда Ўзбекистоннинг транспорт ва логистика соҳаларига инвестиция киритишга қизиқиш билдираётганини маълум қилди.
Учрашувда мамлакатимизнинг транспорт логистика соҳасидаги имкониятлари, хусусан «Навоий» халқаро аэропорти ва халқаро мультимодал логистика маркази, бу ерда ташкил этилган ҳар томонлама қулай инфрастуктура объектлари ҳамда халқаро ташувларни янада ривожлантириш борасида кўрилаётган чоралар ҳусусида батафсил маълумот берилди. Шунингдек, давлат хусусий шериклиги асосида амалга оширилиши режалаштирилган инвестицион лойиҳалар бўйича ҳам маълумотлар тақдим этилди.
«Elsewedy Electric» компанияси учрашув давомида “ақлли” транспорт тизимларини яратиш ва амалиётга тадбиқ этиш, саноат парклари ва логистика марказларини қуриш бўйича амалга оширган йирик лойиҳалари тақдимотини ўтказди.
Учрашувда «Elsewedy Electric» компанияси юртимизда амалга оширилаётган йирик инвестицион лойиҳалар билан яқиндан танишиш учун ўз мутахасисларидан иборат махсус ишчи гуриҳини тузган ҳолда ҳамкорликда ишлашга келишиб олинди.

Встреча с представителями Elsewedy Electric
Сегодня в Министерстве транспорта Республики Узбекистан состоялась встреча с представителями египетской компании Elsewedy Electric. Президент компании Ахмед Аль-Сувейди выразил министру транспорта Республики Узбекистан Эльеру Ганиеву высокую заинтересованность в инвестициях в транспортный и логистический сектор Узбекистана.
В ходе встречи была представлена подробная информация о транспортных и логистических возможностях страны, в том числе о международном аэропорту Навои и Международном мультимодальном логистическом центре, комплексном инфраструктурном объекте и мерах по дальнейшему развитию международных перевозок. Также представители Elsewedy Electric были проинформированы об инвестиционных проектах, планируемых к реализации в рамках государственно-частного партнерства.
Кроме того, во время встречи Elsewedy Electric представила масштабные проекты по разработке и внедрению интеллектуальных транспортных систем, строительству индустриальных парков и логистических центров.
По итогам встречи стороны договорились о совместной работе и в первую очередь о создании специальной рабочей группы, состоящей из специалистов компании, для более подробного изучения крупных инвестиционных проектов в нашей стране.