«GIRTEKA GROUP» Ўзбекистонда транспорт-логистика соҳасида қўшма лойиҳаларни амалга оширишга қизиқиш билдирмоқда
14.01.2025 6046 Yangiliklar
Транспорт вазирининг биринчи ўринбосари Маманбий Омаров Литванинг «GIRTEKA GROUP» компанияси директорлар кенгаши аъзоси ва таъсисчиси Эдвардас Ляховичюс бошчилигидаги делегация билан учрашди.
Учрашувда мамлакатимиз транспорт ва логистика тизимига хорижий инвестицияларни жалб этган этган ҳолда янги лойиҳаларни амалга ошириш билан боғлиқ масалалар муҳокама этилди.
Жумладан, Ўзбекистон ҳудудида «GIRTEKA GROUP» компанияси билан ҳамкорликда логистика марказини ташкил этиш, халқаро автомобилда ташувлар бўйича ҳайдовчилар ва менежерларини ўқитиш ва қайта тайёрлаш юзасидан фикр алмашилди.
«GIRTEKA GROUP» Европада экспедиторлик ва транспорт хизматлари соҳасида етакчилардан бири бўлиб, компания Ўзбекистон транспорт ва логистика бозорига киришга қизиқиш билдирмоқда.

"GIRTEKA GROUP" заинтересована в реализации совместных проектов в сфере транспорта и логистики в Узбекистане
14.01.2025 5891 Yangiliklar
Первый заместитель министра транспорта Маманбий Омаров встретился с делегацией литовской компании "GIRTEKA GROUP" во главе с членом совета директоров и учредителем Эдвардасом Ляховичюсом.
На встрече обсуждены вопросы, связанные с реализацией новых проектов с привлечением иностранных инвестиций в транспортно-логистическую систему нашей страны.
В частности, состоялся обмен мнениями по созданию на территории Узбекистана совместно с компанией "GIRTEKA GROUP" логистического центра, обучению и переподготовке водителей и менеджеров по международным автомобильным перевозкам.
"GIRTEKA GROUP" является одним из лидеров в сфере экспедиторских и транспортных услуг в Европе, и компания заинтересована в выходе на рынок транспорта и логистики Узбекистана.