Жаҳон банки вакиллари билан учрашув
6 декабрь куни Транспорт вазирлигида Жаҳон банкининг Марказий Осиё, Хитой ва Мўғилистон бўйича минтақавий менежери Биньям Реджа бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Транспорт вазирининг биринчи ўринбосари Илҳом Махкамов Жаҳон банки раҳбариятига мамлакатимиз транспорт соҳасини ислоҳ қилиш ва ривожлантиришга қўшаётган ҳиссаси учун миннатдорчилик билдирди.
Жаҳон банки вакиллари бугун мамлакатимизда транспорт соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотларни эътироф этар экан, айнан ушбу йўналишда ҳамкорлик алоқаларини янада ривожлантиришга тайёрлигини маълум қилди.
Учрашувда Жаҳон банки билан юртимиз авиация соҳасини ислоҳ қилиш доирасида ҳамкорликни давом эттириш, мультимодал ташувларни ташкил этиш ва мамлакатимиз транзит салоҳиятини ошириш, йўл хўжалиги соҳасида давлат - хусусий шериклиги асосидаги лойиҳаларни амалга ошириш масалалари муҳокама этилди.

Встреча с представителями Всемирного банка
Сегодня, 6 декабря, Министерство транспорта провело встречу с делегацией Всемирного банка во главе с Биньям Реджа, региональным менеджером по Центральной Азии, Китаю и Монголии.
Первый заместитель министра транспорта Ильхом Махкамов поблагодарил Всемирный банк за вклад в реформу и развитие транспортного сектора страны.
Признавая текущие реформы в транспортном секторе нашей страны, представители Всемирного банка выразили готовность к дальнейшему развитию сотрудничества в этой области.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы дальнейшего сотрудничества со Всемирным банком в области реформирования авиации в стране, организации мультимодальных перевозок и транзитного потенциала нашей страны, реализации проектов государственно-частного партнерства в области управления автодорогами.
В конце встречи было решено организовать встречи и круглые столы на различные темы в области транспорта.