"Jazeera Airways" авиакомпанияси Кувайт - Тошкент йўналишида илк қатновни амалга оширди
Бугун, 28 июнь куни “Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропорти”да "Jazeera Airways" авиакомпаниясининг Кувайт – Тошкент йўналиши бўйича илк парвозни амалга оширган AirbusA320neo самолёти тантанали равишда кутиб олинди.
Шундай қилиб, "Jazeera Airways" авиакомпанияси Кувайт – Тошкент – Кувайт йўналишида мунтазам парвозларни амалга оширишни расман бошлади. Ушбу йўналишда авиакомпания ҳафтада икки марта душанба ва пайшанба кунлари парвозларни амалга оширади.
“Jazeera Airways” Кувайт аэропортининг энг йирик операторларидан бири бўлиб, компания Яқин Шарқ, Ҳиндистон, Шри-Ланка ва Европага мунтазам қатновларни бажаради.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон Республикаси ҳукумати ва Кувайт давлати ўртасида ҳаво қатнови тўғрисидаги битим асосида “Ўзавиация” агентлиги томонидан 2021 йил 12 апрель куни "Jazeera Airways" авиакомпаниясига Кувайт – Тошкент – Кувайт йўналишида мунтазам авиақатновларни амалга ошириш учун 8-к – сонли эксплуатацион рухсатнома берилган эди.

Авиакомпания Jazeera Airways совершила первый рейс по маршруту Кувейт - Ташкент
Сегодня, 28 июня, в “Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова” торжественно встретили самолет авиакомпании Jazeera Airways A 320neo, совершившего первый полет по маршруту Кувейт – Ташкент.
Таким образом, авиакомпания Jazeera Airways официально начала выполнять регулярные рейсы по маршруту Кувейт – Ташкент – Кувейт. В этом направлении авиакомпания выполняет рейсы два раза в неделю по понедельникам и четвергам.
Jazeera Airways является одним из крупнейших операторов аэропорта Кувейта и выполняет регулярные рейсы на Ближний Восток, в Индию, Шри-Ланку и Европу.
Напомним, что на основании соглашения о воздушном сообщении между Правительством Республики Узбекистан и Государством Кувейт агентством “Узавиация” 12 апреля 2021 года авиакомпании "Jazeera Airways" было выдано эксплуатационное разрешение № 8 – к на осуществление регулярных авиаперевозок по маршруту Кувейт – Ташкент-Кувейт.