JICAнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари билан учрашув бўлиб ўтди
Транспорт вазири ўринбосари Илхомжон Абдугафаров Япония халқаро ҳамкорлик агентлиги (JICA) нинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Бито Ёшибуми бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашди.
Автомобиль йўллари қўмитаси, “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ ҳамда Тошкент давлат транспорт университети мутасаддилари иштирокида бўлиб ўтган учрашувда томонлар жорий лойиҳаларнинг самарадорлиги ҳамда истиқболли лойиҳаларни сифатли тайёрлаш масалаларини муҳокама қилдилар.
Хусусан, учрашувда кўприклар ва йўл ўтказгичларни қуриш, реконструкция қилиш ҳамда таъмирлаш, шунингдек, келгусида йўл қурилиши соҳасида истиқболли лойиҳаларни амалга ошириш юзасидан фикр алмашди.

Состоялась встреча с главой представительства JICA в Узбекистане
Заместитель министра транспорта Илхомжон Абдугафаров встретился с делегацией во главе с руководителем представительства Японского агентства международного сотрудничества (JICA) в Узбекистане Бито Ёшибуми.
На встрече с участием представителей Комитета автомобильных дорог, АО "Узбекистон темир йуллари" и Ташкентского государственного транспортного университета стороны обсудили эффективность текущих проектов и вопросы качественной подготовки перспективных проектов.
В частности, на встрече состоялся обмен мнениями по вопросам строительства, реконструкции и ремонта мостов и путепроводов, а также реализации перспективных проектов в сфере дорожного строительства в будущем.