Махсус поезд рейси орқали Самарадан мингга яқин юртдошимиз олиб келинди
Республика махсус комиссияси Ўзбекистон фуқароларини Россия Федерациясининг Самара вилоятидан олиб келиш учун “Тошкент – Кинел –Тошкент” темир йўл рейсини ташкил этиш тўғрисида қарор қабул қилган эди.
Россия ва Қозоғистон томони билан келишувга биноан, жорий йилнинг 25 август куни “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ поезди 918 нафар юртдошларимиз билан “Кинел” станциясидан Ўзбекистонга жўнаган эди.
Мазкур поезд айни дамда Тошкент шаҳрига етиб келди. Ушбу рейс орқали олиб келинган барча фуқаролар автобусларда Тошкент вилоятидаги карантин зоналарига етказилди.

Около тысячи наших соотечественников были возвращены из Самары рейсом спецпоезда
Республиканская специальная комиссия приняла решение об организации железнодорожного рейса «Ташкент - Кинель - Ташкент» для доставки граждан Узбекистана из Самарской области Российской Федерации.
Согласно договоренности с Россией и Казахстаном, 25 августа текущего года поезд АО «Узбекистон темир йуллари» отправился в Узбекистан со станции «Кинель» с 918 гражданами.
Поезд только что прибыл в Ташкент. Всех граждан, доставленных этим рейсом, автобусами доставили в карантинные зоны Ташкентской области.