STADLER компанияси билан ҳамкорлик масалалари муҳокама этилди
Жорий йилнинг 13 сентябрь куни Транспорт вазири Илҳом Махкамов ва STADLER RAIL компаниясининг МДҲ мамлакатлари бўйича раиси Александр Луфт ўртасида музокаралар бўлиб ўтди.
Томонлар ҳамкорликнинг потенциал йўналишларини, жумладан, электропоездларни харид қилиш, хизмат кўрсатиш бўйича маҳаллий мутахассисларни тайёрлаш, шунингдек, харид қилинадиган маҳсулотларни Ўзбекистонда маҳаллийлаштириш имкониятларини муҳокама қилдилар.
Stadler вакиллари музокаралар давомида юқори қулайликларга эга йўловчи вагонларининг турли сегментдаги модификацияларини қуриш ва уларга техник хизмат кўрсатиш бўйича компания тажрибаси юзасидан тақдимот ўтказди.
Музокаралар якунида томонлар Ўзбекистон Республикаси йўловчи темир йўл тармоғи эҳтиёжларига мувофиқ компаниянинг потенциал имкониятларини ва Stadler МДҲ ишлаб чиқариш ва хизмат кўрсатишнинг ҳар бир сегменти учун компаниянинг нарх сиёсатини батафсил ўрганиш бўйича келишувга эришди.

Обсуждены вопросы сотрудничества с компанией STADLER
13 сентября этого года состоялись переговоры между министром транспорта Ильхомом Махкамовым и председателем STADLER Rail по странам СНГ Александром Люфтом.
Стороны обсудили потенциальные направления сотрудничества, в том числе в сфере приобретения электропоездов, обучения  отечественных специалистов сервисному обслуживанию, а также  возможности локализации  приобретаемой продукции  в Узбекистане.
Представители Stadler в ходе переговоров провели презентацию об опыте компании в строительстве и обслуживании модификаций пассажирских вагонов повышенной комфортности в различных сегментах.
По итогам переговоров стороны достигли договоренности детального изучении потенциальных возможностей компании в соответствии с потребностями пассажирской железнодорожной сети Республики Узбекистан и ценовой политики компании по каждому сегменту производства и обслуживания Stadler СНГ.