14.04.2023 11018 Yangiliklar
2023 йилнинг январь – март ойи якунлари бўйича Транспорт вазирлигининг автомобиль ташувларини назорат қилиш бошқармаси инспекторлари томонидан Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекси 125-2-моддасида назарда тутилган ҳуқуқбузарликни содир этиш билан боғлиқ 79 та ҳолат аниқланди.
Ушбу ҳолатлар юзасидан жарима тариқасидаги маъмурий жазо чоралари қўлланилган. Жорий йилнинг ўтган уч ойи давомида каботаж ташувлари билан боғлиқ энг кўп ҳолатлар Самарқанд вилояти (16 та), Тошкент вилояти (15 та), Сурхондарё вилояти (11 та) ва Наманган вилоятида (10 та) қайд этилган.
Шу ўринда миллий ташувчилардан каботаж ташувлари билан боғлиқ ҳолатлар тўғрисида (аниқ ва ишончли) маълумотларга эга бўлган тақдирда вазирликнинг 1167 ишонч рақамига қўнғироқ қилиб маълумот беришларини сўраймиз.

Транспортная инспекция усилит меры контроля
По итогам января-марта 2023 года инспекторами Управления по надзору автомобильных перевозок Министерства транспорта выявлено 79 случаев совершения правонарушений, предусмотренных статьей 125-2 Кодекса Республики Узбекистан «Об административных правонарушениях».
По итогам проверок были применены административные взыскания в виде штрафов. За последние три месяца текущего года наибольшее количество случаев, связанных с каботажными перевозками, зафиксировано в Самаркандской области (16 случаев), Ташкентской области (15 случаев), Сурхандарьинской области (11 случаев) и Наманганской области (10 случаев).
Мы просим национальных перевозчиков предоставить информацию о случаях каботажных перевозок, позвонив по номеру доверия Министерства 1167, если у них есть (точная и надежная) информация.