Транспорт вазири Хитойнинг йирик қурилиш компанияси раиси билан учрашди
Транспорт вазири Илҳом Махкамов Хитойнинг йирик қурилиш компанияси ва дунёдаги энг йирик қурилиш пудратчиларидан бири "China State Construction Engeering" гуруҳи раиси Чжэен  Сюнэсюань билан учрашиб, музокаралар ўтказди.
Музокараларда томонлар CSCEC нинг лойиҳалаштириш ва қурилишдаги бой тажрибаси, шунингдек, техник ва технологик афзалликлари ва компаниянинг юқори кредит рейтингини ҳисобга олган ҳолда транспорт соҳасидаги инфратузилма лойиҳаларида иштирок этиш имкониятларини муҳокама қилдилар.
Учрашув давомида И.Маҳкамов корхонанинг кўргазмалар марказига ташриф буюриб, корхона тарихи, асосий лойиҳалари ва энг янги техникалари билан танишди.

Министр транспорта встретился с председателем крупнейшей строительной компании Китая
Министр транспорта Ильхом Махкамов встретился и провел переговоры с председателем группы "China State Construction Engeering" Чжэен Сюнэсюань, крупнейшей строительной компании Китая и одного из крупнейших строительных подрядчиков в мире.
В ходе переговоров стороны обсудили возможность участия CSCEC в инфраструктурных проектах в сфере транспорта с учетом богатого опыта в проектировании и строительстве, а также технических и технологических преимуществ и высокого кредитного рейтинга компании.
В ходе встречи И.Махкамов посетил выставочный центр предприятия, где ознакомился с историей, основными проектами и новейшей техникой предприятия.