Халқаро илм-фан соҳасидаги хотин-қизлар куни муносабати билан тадбир бўлиб ўтди
11 февраль санаси дунё миқёсида «Халқаро илм-фан соҳасидаги хотин-қизлар куни» сифатида кенг нишонланиб келмоқда. Шу муносабат билан, Транспорт вазирлиги марказий аппаратида 13 февраль куни “Хотин-қизларнинг илм-фан ривожидаги ўрни” мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
Мазкур тадбирда вазирликда фаолият олиб бораётган  хотин-қизлар, Жамоатчилик кенгаши аъзолари, Тошкент давлат транспорт университетининг профессор-ўқитувчилари, талабалари иштирок этди.
Суҳбат давомида олима аёллар илм-фандаги изланишлари, интеллектуал фаолияти, тажрибаси, эришган ютуқлари ҳақида тадбир иштирокчиларига сўзлаб бериб, оилавий ва касбий фаолиятни муваффақиятли  бирлаштириш имкониятлари тўғрисида ўз ҳаётий тажрибалари билан ўртоқлашди.
Қизиқарли ва мазмунли мулоқот давомида университет талаба-қизларининг ижодий чиқишлари тадбирга кўтаринки кайфият бағишлади. Тадбир сўнгида таклиф этилган меҳмонларга вазирликнинг эсдалик совғалари тақдим этилди.

Состоялось мероприятие по случаю Международного дня женщин в науке
11 февраля во всем мире широко отмечается как "Международный день женщин и девушек в науке." В связи с этим 13 февраля в центральном аппарате Министерства транспорта был организован круглый стол на тему "Роль женщин в развитии науки."
В мероприятии приняли участие женщины, работающие в министерстве, члены Общественного совета, профессора, преподаватели и студенты Ташкентского государственного транспортного университета.
В ходе беседы женщины-ученые рассказали участникам мероприятия о своих научных исследованиях, интеллектуальной деятельности, опыте и достижениях, а также поделились своим жизненным опытом по успешному сочетанию семейной и профессиональной деятельности.
В ходе интересной и содержательной беседы творческие выступления студенток университета придали мероприятию праздничную атмосферу. В завершение мероприятия приглашенным гостям были вручены памятные подарки от министерства.