Халқаро молия корпорацияси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
Бугун, 3 март куни Транспорт вазирлигида Жаҳон банки гуруҳига кирувчи Халқаро молия корпорациясининг Европа ва Марказий Осиё бўйича минтақавий директори Вибке Шлоемер бошчилигидаги делегацияси билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Ўзбекистондаги аэропортларни модернизация қилиш ва бошқарувига хорижий инвесторларни жалб этиш бўйича Халқаро молия корпорацияси томонидан консультатив маслаҳатлар бериш масалалари муҳокама этилди.
Даставвал транспорт вазири Элёр Ғаниев Вибке Шлоемер хонимни сўнгги йилларда Ўзбекистон фуқаро авиацияси соҳасида амалга оширилаётган туб ислоҳотлар ҳамда 2020 йилга белгиланган режалар билан таништириб ўтди. Шунингдек, аэропортлар иш фаолиятини такомиллаштириш, бу ерда йўловчиларга кўрсатилаётган хизматлар сифатини замон талаблари даражасига етказиш бўйича ўзаро фикр алмашилди.
Музокараларда Ўзбекистонда давлат хусусий-шериклик асосида амалга оширилиши кўзда тутилаётган инвестицион лойиҳаларни амалга оширишда Халқаро молия корпорацияси билан ўзаро ҳамкорлик масалалари кўриб чиқилди.

Прошла встреча с представителями Международной финансовой корпорации
Сегодня, 3 марта, в Министерстве транспорта Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией Международной финансовой корпорации, которая входит в группы Всемирного банка во главе с Вибке Шлёмер, региональным директором по Европе и Центральной Азии. На встрече обсуждались вопросы организации консультаций Международной финансовой корпорации по привлечению иностранных инвесторов в целях модернизации и управления аэропортами Узбекистана.
В первую очередь, министр транспорта Эльер Ганиев ознакомил г-жу Вибке Шлёмер с масштабными реформами в области гражданской авиации в Узбекистане в последние годы и планами на 2020 год. Стороны также обменялись мнениями об улучшении работы аэропортов, повышении качества обслуживания пассажиров.
В ходе переговоров стороны обсудили вопросы сотрудничества с Международной финансовой корпорацией в реализации инвестиционных проектов, которые планируется реализовать на основе государственно-частного партнерства в Узбекистане.