Халқаро йўналишларда юк ва йўловчи ташиш фаолияти билан шуғулланувчи ҳайдовчилар диққатига
Айни дамда хориждаги сайлов участкаларида муддатидан олдин овоз бериш жараёнлари давом этмоқда. Сайлов куни ўз яшаш жойида бўлиш имкониятига эга бўлмаган овоз берувчи муддатидан олдин овоз бериш ҳуқуқига эга.
Муддатидан олдин овоз бериш жараёнлари 2023 йил 5 июль куни якунланади.
Хорижий давлатларда тузилган сайлов участкалари манзилларини қуйидаги интерактив харита орқали олишингиз мумкин.
Эслатиб ўтамиз, 9 июль, яъни сайлов куни овоз бериш Ўзбекистон Республикасининг чет давлатлардаги дипломатик ва бошқа ваколатхоналари ҳузурида тузилган сайлов участкалари биноларида, улар жойлашган ҳудуддаги маҳаллий вақт билан соат 8:00 дан 20:00 га қадар амалга оширилади.

Вниманию водителей, осуществляющих грузовые и пассажирские перевозки на международных маршрутах
В настоящее время на зарубежных избирательных участках продолжается процесс досрочного голосования. Избиратель, не имеющий возможности в день выборов находиться по месту своего жительства, имеет право на досрочное голосование.
Процесс досрочного голосования завершится 5 июля 2023 года.
Вы можете получить адреса избирательных участков, созданных в зарубежных странах, с помощью нижеуказанной интерактивной карты.
Напомним, что в день выборов 9 июля голосование будет проводиться в зданиях избирательных участков, созданных при дипломатических и иных представительствах Республики Узбекистан в зарубежных государствах, с 8:00 до 20:00 по местному времени территории их расположения.