Япониянинг Sojitz корпорацияси билан ҳамкорлик
11 ноябрь куни Транспорт вазири Илҳом Махкамов Япониянинг Sojitz корпорацияси Бош менежери Масаёши Хироси билан учрашди.
Учрашувда томонлар транспорт инфратузилмасини ривожлантириш, аэропортларни модернизация қилиш ҳамда темир йўл соҳасига илғор тажрибаларни татбиқ этишда ҳамкорлик йўналишлари юзасидан фикр алмашди.
Эслатиб ўтамиз, Sojitz корпорацияси Япониянинг энг йирик савдо сотиқ, инвестиция компанияларидан бири ҳисобланиб, фаолияти иқтисодиётнинг барча тармоқларини қамраб олади. Унинг 50 та мамлакатда 80 дан ортиқ ваколатхоналари мавжуд. Компания машинасозлик, аэропорт, транспорт, энергетика, соғлиқни сақлаш, кимё, тоғ-конь, қишлоқ хўжалиги соҳаларида фаол ишлайди.

Сотрудничество с японской корпорацией Sojitz
11 ноября министр транспорта Илхом Махкамов встретился с Генеральным менеджером японской корпорации Sojitz Масаёши Хироси.
На встрече стороны обменялись мнениями по направлениям сотрудничества в развитии транспортной инфраструктуры, модернизации аэропортов и внедрении передового опыта в железнодорожную сферу.
Напомним, что корпорация Sojitz является одной из крупнейших японских торговых, инвестиционных компаний, деятельность которой охватывает все отрасли экономики. Он имеет более 80 офисов в 50 странах мира. Компания активно работает в машиностроении, аэропорту, транспорте, энергетике, здравоохранении, химии, горнодобывающей промышленности и сельском хозяйстве.