Фуқаро авиацияси соҳасида кадрлар тайёрлаш бўйича Корея аэрокосмик университети билан ҳамкорлик йўлга қўйилади
04.11.2022 7189 Yangiliklar
Бугун, 4 ноябрь куни транспорт вазири ўринбосари Абдусамат Мўминов Корея аэрокосмик университети ректори Ху Хи Ёнг бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашди.
Учрашувда Корея аэрокосмик университети билан ҳамкорликда фуқаро авиацияси соҳасида кадрлар тайёрлаш ва малакасини ошириш йўналишида ҳамкорликни йўлга қўйиш масалалари муҳокама этилди.
Дастлаб учрашувда транспорт вазири ўринбосари А.Мўминов мамлакатимизда авиация бозорини либераллаштириш ва рақобатни ривожлантириш мақсадида фуқаро авиацияси тизимида олиб борилаётган ислоҳотларга тўхталиб ўтди.
Ушбу жараёнда эса юқори малакали мутахассисларга бўлган талаб кун сайин ортиб бораётгани ва соҳа учун профессионал кадрларни тайёрлаш долзарб аҳамиятга эга эканлигини таъкидлаб ўтди.
Ўз навбатида Корея аэрокосмик университети ректори Ху Хи Ёнг мамлакат фуқаро авиация соҳаси учун кадрлар тайёрлаш йўналишида ўзаро ҳамкорликда янги лойиҳаларни амалга ошириш ҳар икки томон учун ҳам манфаатли эканлигини қайд этди.

Будет налажено сотрудничество с корейским аэрокосмическим университетом по подготовке кадров в области гражданской авиации
04.11.2022 7238 Yangiliklar
Сегодня, 4 ноября, заместитель министра транспорта Абдусамат Муминов встретился с представителями делегации во главе с ректором Корейского аэрокосмического университета Ху Хи Ёнгом.
На встрече обсуждались вопросы налаживания сотрудничества с корейским аэрокосмическим университетом в области подготовки и повышения квалификации кадров в области гражданской авиации.
Первоначально на встрече присутствовал заместитель министра транспорта А.Муминов остановился на реформах, проводимых в системе гражданской авиации с целью либерализации авиационного рынка и развития конкуренции в нашей стране.
При этом он подчеркнул, что спрос на высококвалифицированных специалистов растет с каждым днем, и подготовка профессиональных кадров для отрасли имеет первостепенное значение.
В свою очередь, ректор Корейского аэрокосмического университета Ху Хи Ёнг отметил, что обе стороны заинтересованы в реализации новых совместных проектов в области подготовки кадров для сферы гражданской авиации страны.