“Урганч халқаро аэропортини ДХШ модели бўйича модернизация қилиш ва бошқариш" лойиҳаси тендерининг RfQ босқичи якунланганлиги тўғрисида ХАБАРНОМА
09.12.2024 7265 Yangiliklar
“Uzbekistan Airports” АЖ Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати номидан Транспорт вазирлиги ҳамда Иқтисодиёт ва молия вазирлиги билан биргаликда, “Урганч халқаро аэропортини модернизация қилиш ва бошқариш” бўйича давлат-хусусий шериклик (“ДХШ”) лойиҳаси тўғрисида 2024 йил 1 августда эълон қилинган тендернинг малака ошириш сўрови босқичи (RfQ) якунланганлигини эълон қилади.
Барча тақдим этилган таклифлар пухта ўрганиб чиқилганидан сўнг, Идоралараро тендер комиссияси томонидан RfQ босқичидан ўтган иштирокчилар маъқулланди.
Ушбу босқичда жами 8 нафар компания иштирок этган бўлиб, улардан 5 таси кейинги босқич – ғолиб аниқланадиган Таклифлар сўрови (RfP) босқичига саралаб олинди.

ОБЪЯВЛЕНИЕ о завершении этапа RfQ тендера по проекту «Модернизация и управление международным аэропортом Ургенч по модели ГЧП»
09.12.2024 7264 Yangiliklar
АО «Uzbekistan Airports» совместно с Правительством Республики Узбекистан в лице Министерства транспорта и Министерства экономики и финансов сообщает, что этап Запроса о квалификации (RfQ) тендера, объявленного 1 августа 2024 года, по проекту государственно-частного партнерства («ГЧП») по модернизации и управлению международным аэропортом Ургенч – завершен.
После тщательного рассмотрения всех представленных предложений, Межведомственная тендерная комиссия одобрила участников, прошедших стадию RfQ.
На данной стадии приняли участие всего 8 компаний, из которых 5 прошли на следующий этап – Запрос предложений (RfP), на котором будет отобрана победитель.