Электрон пломбаларни қўллаган ҳолда автотранспорт воситаларини кузатиб бориш тизими бўйича эълон
Халқаро юк ташишларда электрон пломбаларни қўллаган ҳолда автотранспорт воситаларини кузатиб бориш тизимини тажриба-синовдан ўтказиш учун манфаатдор ташкилотларни жалб этиш
бўйича эълон
Давлат божхона қўмитаси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 8 июлдаги “Халқаро юк ташишларда электрон пломбаларни қўллаган ҳолда автотранспорт воситаларни кузатиб бориш тизимини жорий этиш тўғрисида”ги 428-сон Қарорига асосан, “Электрон пломбалар орқали Ўзбекистон Республикаси божхона ҳудудига товарларнинг ноқонуний киришининг олдини олиш ҳамда ҳаракатланаётган товар
ва транспорт воситаларини сифатли божхона назоратини таъминлаш бўйича чораларни ўз вақтида кўриш имконини берувчи товар ва транспорт воситаларини кузатиш тизимини тест режимида жорий этиш” бўйича қуйидагиларни маълум қилади.
Электрон пломбалар бўйича тажриба-синов лойиҳасида қатнашадиган манфаатдор ташкилотлар томонидан қуйидаги шартлар амалга оширилиши лозим:
1. Электрон пломбалар тизими хизмат кўрсатувчи ташкилотлар томонидан дастлабки босқичда беғараз асосларда (бепул 3 ойдан кам бўлмаган муддатга ёки 500 та транспорт воситаларида) синов тариқасида ишга туширилиши.
2. Электрон пломбалар дастурий таъминоти ва сервер ёки бошқа қурилма билан таъминланиши (ДБҚда ўрнатилиши);
3. Электрон пломбалар сони 50 (эллик) донадан кам бўлмаслиги лозим.
4. Электрон пломба тизимини амалиётда фойдаланиш учун Давлат божхона қўмитаси ва манфаатдор ташкилотлар ўртасида тузилган шартнома талаблари асосида амалга оширилади.
Мурожаат ва таклифлар 2021 йил 25 август куни соат 18-00 га қадар қабул қилинади.
Мурожаат ва таклифларнинг келиб тушиш муддати Давлат божхона қўмитасида рўйхатга олинган кун ҳисобланади.
Таклифлар Давлат божхона қўмитаси томонидан ишлаб чиқилган техник талабнома (илова қилинади) асосида тақдим этилиши лозим.
Қўшимча маълумотлар олиш учун +99878 120-76-00 (ички рақам 53-35
ва 53-07)
телефон рақамига мурожаат қилишингиз мумкин.
Ҳужжатлар қуйидаги манзилда қабул қилинади: Ўзбекистон Республикаси, Тошкент шаҳри, Ислом Каримов кўчаси 3 уй, индекс 100003.

Объявление о системе мониторинга транспортных средств с использованием электронных пломб
Объявление о привлечении заинтересованных организаций для проведения экспериментальных испытаний внедрения системы слежения за автотранспортными средствами с использованием электронных пломб при международных перевозках
Во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 8 июля 2021 года № 428 “О внедрении системы мониторинга автотранспортных средств с применением электронных пломб при международных грузовых перевозках”, Государственный таможенный комитет Республики Узбекистан сообщает следующее о внедрении системы отслеживания товаров и транспортных средств в пилотном режиме позволяющей своевременно принимать меры по обеспечению качественного таможенного контроля транспортных средств, а также предотвращающей незаконный ввоз товаров на таможенную территорию Республики Узбекистан путем электронных пломб.
Заинтересованные организации, участвующие в пилотном проекте по электронным пломбам, должны соблюдать следующие условия:
1. Первичный запуск системы электронных пломб сервисными организациями в экспериментальном порядке на недискриминационной основе (срок не менее 3-х месяцев или на 500 автотранспортных средств
на бесплатной основе)
.
2. Обеспечение электронных пломб программным обеспечением
и серверным оборудованием (установка в ГТК).
3. Количество электронных пломб должно быть не менее
50 (пятидесяти).
4. Использование системы электронной пломбы осуществляется
на основании условий договора, заключаемого между Государственным таможенным комитетом и заинтересованными организациями.
Предложения принимаются до 18:00 ч. 25 августа 2021 г.
Сроком поступления предложения для участия в конкурсе, считается день регистрации предложения в Государственном таможенном комитете Республики Узбекистан.
Предложения должны быть предоставлены в соответствии
с техническими требованиями (приложение прилагается), утвержденными Государственным таможенным комитетом Республики Узбекистан.
По любым интересующим вопросам и за дополнительной информацией можно обращаться по телефону +99878 120-76-00 (вн. 53-35 и 53-07).